Re: Sugestii forum

#16
Eu am incercat pe cat posibil sa nu dezavantajez pe nimeni, si sa nu sterg in masa anunturile. Cum a zis si Mustang, pot sa sterg din bazar dar se va posta in alta parte: Cafenea, topicuri persoanale.

In curand o sa fac o curatenie generala in Bazar si se vor sterge mare parte din anunturi. O sa se primeasca mail cu cateva zile inainte, pentru a va permite actualizarea sau curatarea lor.

Re: Sugestii forum

#17
Mustang scrie:Sectiunea bazar a fost facuta pentru ca avem membri care dezmembreaza Matizuri si ceilalti poate sunt interesati de a lua ceva ce nu mai e ok la masina lor. Ca, intre timp, forumul a devenit bazar, e partea a doua. Chiar daca nu ar fi existat sectiunea bazar, s-ar fi scris in alte parti aceleasi mesaje, in Cafenea, etc. Asa ca efectul era acelasi.

Ok, pune la loc anuntul de vanzare, daca e musai.
O sa fac o smecherie la forum astfel ca, in maxim 15 zile, daca nu se scrie ceva pe topicul personal de bazar, sa se stearga automat topicul respectiv.
Eu m am referit strict la sectiunea Talcioc,nu la Bazar,pentru ca ideea cu bazarul este foarte buna si binevenita,mai ales ca sunt pe categorii puse acolo si e foarte bine!
Nu este musai,pentru ca anuntul este pus pe site urile de vanzari,aici am pus cu gandul ca mai sunt persoane ca mine,interesate de agrement si in contextul ca,eu nu fac comert cu asa ceva,sunt suficiente magazine de specialitate!
In fine,este in regula,nu m am suparat,doar ca,liviunp a facut o afirmatie nefondata si neadevarata,fara sa se documenteze,acea "arma" este mai mult o jucarie si nu necesita permis sau autorizatie!

Re: Sugestii forum

#18
Am inteles. Tocmai din cauza ca respectivul pistol nu era sub incidenta legii, am spus ca poti pune la loc anuntul.

Cat despre sectiunea bazar, eu o spun sincer ca as prefera sa o rad complet.
Sunt curios care ar fi traficul in asemenea conditii si care e rolul forumului, pana la urma. Pentru ca topul de postari se invarte in felul urmator, de vreo 6 luni incoace:
1. Bazar (toate sectiunile)
2. Mecanica (cu 75% dintre interventiile bune sunt ale lui Tudor)
3. Prezentare membri

Nici nu trebuie sa specific ca punct 4 altele... intrucat sunt threaduri neatinse cu lunile.
Regulament forum Matiz-Club.ro
Stickere Matiz-Club.ro
Calendare Matiz-Club.ro

Re: Sugestii forum

#19
Am o rugaminte la toti care posteaza si mai ales poze. Sunt foarte multe poze sau ma rog... imagini care sunt puse pe "ImageHack". Am rugamintea sa renuntam la asa ceva. Nu de alta dar am gasit multe topicuri cu informatii foarte valoroase pentru mine si nu am putut vizualiza imaginile, multe dintre ele, sau toate, sunt extrem de importante. Mai ales pentru un "novice" ca mine. :mrgreen:
Poate exista posibilitatea sa fie recuperate acele imagini...! :)

Mulțumesc pentru înțelegere.
"Two things are infinite, the universe and human stupidity, and I’m not sure about the universe" - Albert Einstein

Re: Sugestii forum

#22
Tot o sugestie: poate că-mi place un răspuns de pe forum și vreau să-i dau un "like" sau un simbol de apreciere, etc., se poate face așa ceva!?
"Two things are infinite, the universe and human stupidity, and I’m not sure about the universe" - Albert Einstein

Re: Sugestii forum

#23
yo9fah scrie:
03 Iul 2017, 09:25
Tot o sugestie: poate că-mi place un răspuns de pe forum și vreau să-i dau un "like" sau un simbol de apreciere, etc., se poate face așa ceva!?
Din pacate, platforma inca nu suporta acest modul. Probabil ca se va face un modul, dar nu cred ca va mai fi implementat.
Dupa cum se poate vedea, traficul pe forum e constant cu maxim 200-250 useri unici pe zi. Dintre care vreo 10% posteaza. Dintre care 8% isi fac un cont nou, posteaza o problema pe care o au, primesc raspuns si nu mai revin. 1% isi fac cont doar sa citeasca pe forum. 1% raman pentru o perioada scurta de timp.
Avand in vedere ca Matizurile sunt vechi sau isi fac vechimea pentru REMAT, multi le cumpara tocmai pentru tichetele de rabla. Nimeni nu mai este interesat de ele si din cauza asta e o comunitate care usor usor va ramane formata din maxim 5 membri.
yo9fah scrie:
07 Iun 2016, 19:53
De acord cu tine, atunci există: http://postimage.org/ ... și multe altele care sunt OK! ;)
De ce sa existe postimage.org, daca le pot atasa de acum incolo direct pe forum?
Regulament forum Matiz-Club.ro
Stickere Matiz-Club.ro
Calendare Matiz-Club.ro

Re: Sugestii forum

#24
Cred ca era bine daca aveam posibilitatea de a schimba tema forumului. Mie asta de acum nu imi place. :D
"Two things are infinite, the universe and human stupidity, and I’m not sure about the universe" - Albert Einstein

Re: Sugestii forum

#25
yo9fah scrie:Cred ca era bine daca aveam posibilitatea de a schimba tema forumului. Mie asta de acum nu imi place. :D
Tema aceasta este mobile friendly. Statistica arata un flux mai mare de deviceuri mobile decat desktopurile in ultimul timp.

Oricum lumea nu mai intra decat pe sectiunea tehnica pe forum, se scriu maxim 15 mesaje pe luna. Poate o interfata noua va mai atrage populatie, desi ma indoiesc. Macar moderni sa fim.
Regulament forum Matiz-Club.ro
Stickere Matiz-Club.ro
Calendare Matiz-Club.ro

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 0 vizitatori

cron