termometru

#1
Salutare tuturor
Am cautat peaici si nu am gasit acest subiect
Am achizitionat un termometru interior/exterior pe care vreau sa il montez pe matiz
Vreau sa intreb daca ma poate ajuta cineva sa imi spuna unde sa montez senzorul pentru exterior si in interior unde sa il pun ca sa nu fie afectat de soare
daca se poate sa imi spuna cineva pe unde sa scot firul sau nu stiu as fi recunoscator pentru orice indicatie
Va multumesc anticipat

Re: termometru

#3
La Spark si la Epica termometrele exterioare sunt puse in bara fata. La Clio-urile mai vechi (2003) din cate stiu este in oglinda.
Cand aveam Matizul am avut acceasi dilema ca si tine si m-am gandit sa-l pun ca la Clio, insa nu am avut loc sa-l trag in oglinda. Am ales sa-l lipesc pe stalpul A, in spatele aripii stanga fata (deci la umbra :) ). Firul l-am tras prin spatele chederului. L-am avut 2 ani si senzorul exterior nu mi-a facut probleme. In schimb afisajul termometrului nu mai indica corect cand lasam masina in soare.

Cand statea in soare cu siguranta indica ceva mai mult decat trebuie (n-am facut teste), dar abaterea nu era deranjanta.
ex Daewoo Matiz SE 1999

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori

cron