Re: Izolatie Fonica/Termica

#17
alin scrie:sunt tare curios daca ajunge vreodata apa sau condens sub pasla aia ce se intampla
Am auzit si eu ca ar ruginii ca retine apa dar nu stiu cat de adevarat este. Oricum la iarna o sa vad cum se comporta cea din portbagaj, daca se uda de la condens daca retine apa, asa din auzite nu sunt convins! ;) Poate am noroc si este pasla sintetica , din poliester cica aia nu se uda nu putrezeste, eu am turnat apa pe ea si curge nu se uda dar sub mocheta e altceva ! Oricum maine bag o bucata in apa sa vad cum se comporta, va tin la curent! ;)
I still miss my ex-wife, but my aim is getting better!

Re: Izolatie Fonica/Termica

#18
Eu am izolat plafonul cu acest material, da, foarte dens... si, da, retine apa, compozitia lui este din pasla, si scame, diverse... deci, din bumbac... la picioare o sa pun alu band, in haion am umplut cu melana, sintetic, deci nu retine apa, iar in usi, o sa pun punga de plastic speciala...

Re: Izolatie Fonica/Termica

#19
salutare tuturor....sunt nou pe forum...legat de aceasta pasla vreau sa va spun ca si eu mi-am antifonat matizul, usile, portbagajul, in spate sub bancheta, la roata de rezerva si e foarte ok, o antifoneaza foarte bine, usile se inchid altfel, sunt mai grele. cel putin mie mi-a placut mult ce am facut. e foarte ok pasla

Re: Izolatie Fonica/Termica

#21
Eu ma gandeam sa ii dau cu niste antifon cauciucat si sa ii pun si pasla peste imediat ca sa se si lipeasca de antifon.Credeti ca este o idee buna sau e posibil sa imi miroase in masina toata vara a antifon.Cel care l-am dat pe la pasajele rotilor am vazut ca sa uscat foarte bine si nu prezinta nici un fel de miros probabil a fost ceva mai bun.Eu unul sunt foarte multumit de cum se comporta masina dupa antifonarea pasajelor

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator