Re: Intalnire nationala Matiz Club - discutii generale

#93
Momentan lista facuta de uzu, sa zicem ca e pentru cei participanti..sa vedem ca si estimare cati vor participa. Aici este manifestata intentia de catre cei care stiu ca vor veni aproape sigur.
Nu are legatura cu cazare sau alte aspecte organizatorice...
Tin sa mentionez inca o data faptul ca termenul limita este 15 august, de la aceasta data se vor incepe demersurile legate de cazare, plata avans si alte aspecte.
Inca asteptam idei privind locatia de cazare, propuneri si pareri. Pana pe 15 august avem timp sa discutam toate aceste aspecte, sa evitam astfel eventualele discutii contradictorii ce ar putea aparea...Tocmai de aceea ivit pe toata lumea sa participe la acest topic.
Confirmarile 100 % se vor face in cadrul intalnirilor Matizclub sau telefonic in cazul celor din tara, apoi colectarea sumelor pentru plata avansului, doar dupa indeplinirea acestor conditii se vor face rezervarile.
Ar fi bine sa rezolvam aceste aspecte chiar mai devreme de 15 august, pentru ca in functie de numarul total de participanti, sa alegem cea mai buna varianta pentru noi.
In cazul celor din tara am spus intr-un post anterior ca se pot "integra" in grupul de cazare din Bucuresti ( cu numarul de nopti solicitat ) sau isi pot rezolva singuri acest aspect.

Multumesc pentru interes Mailander si ii astept si pe ceilalti sa se implice!
Probabil o sa se faca si o lista cu cei care vin 100% si vor fi trecuti la cazare.

Ma citez pentru reimprospatarea informatiilor:
Adrian C B B scrie:
Grupul din Bucuresti, in principiu...va urma traseul mentionat si se va caza pentru aceiasi perioada in aceiasi(acelasi) pensiune/hotel/motel etc.
In cazul celor din tara in functie de preferinte si posibilitati..se vor rezerva camere personal ori in grup(impreuna cu Grupul din Bucuresti) in functie de numarul noptilor de cazare.
De asemenea...cei care vin din alte orase in afara de Bucuresti pot alege aceiasi pensiune sau pot opta pentru alte variante..urmand sa se ocupe personal de demersuri.
Tocmai de aceea ziua Intalnirii Nationale Matiz Club va fi sambata...sa ofere tuturor posibilitatea sa ajunga la Sibiu chiar in aceiasi zi...oferind oportunitatea si celor care vor alege un traseu de o zi.
Timp de gandire si pentru calcule este suficient...
B 75C B B
E - 2003

Re: Intalnire nationala Matiz Club - discutii generale

#95
Hai ca preiau si eu lista :D
Am vorbit si cu Cosmin CMN si in principiu o sa vina si el, la fel si nicolas insa au spus ca or sa posteze aici dupa ce sunt siguri :D
Multumim Adi pentru implicare si din punctul meu de vedere pensiunea propusa sau gasita este super ok... Este ok si pretul si conditiile cel putin din punctul meu de vedere :)

Sa speram ca ne strangem cat mai multi si sa speram ca reusesc si eu sa pun masina la punct pana atunci :) Daca nu vad eu in ce masina ma arunc :lol:

1.Uzu-2 persoane
2.Mailander-2 persoane
3.Sorina-2 persoane
4.Vamesu-2 persoane(nu stiu sigur daca o sa vina a 2-a cu mine)
5.Adrian CBB - 1 persoana ( ma mai gandesc daca merita a 2 persoana)
6.ilaurentiu21 - 2 persoane
7. Florin - 1 persoana
Nu accelera mai mult decat ingerul tau poate zbura...

Re: Intalnire nationala Matiz Club - discutii generale

#97
Salutare.
Ma inscriu si eu pe lista pentru intalnirea nationala. Din partea mea este super ok cazarea pe care a gasit-o Adrian, traseul este ideal,planurile de "atac" mi se par ok, deci vin 100%. O sa mai vorbesc si cu Nicolas (sa reusesc sa il conving pana la urma :D).Lista arata in felul urmator pana acum:

1.Uzu-2 persoane
2.Mailander-2 persoane
3.Sorina-2 persoane
4.Vamesu-2 persoane(nu stiu sigur daca o sa vina a 2-a cu mine)
5.Adrian CBB - 1 persoana ( ma mai gandesc daca merita a 2 persoana)
6.ilaurentiu21 - 2 persoane
7. Florin - 1 persoana
8.CosminCMN - 2 persoane
Decat mult si prost, mai bine putin si fara rost !

Re: Intalnire nationala Matiz Club - discutii generale

#98
Salutare Cosmin, Salutare matizari!
Constat cu bucurie ca lista se mareste pe zi ce trece si sper intr-un final sa iasa ceva foarte frumos. Pe langa cei care si-au aratat intentia aici, tin sa mentionez faptul ca si-au artat interesul si Mustang, Trak-x, Stefan TRV, Fam. RCA, Fam. FOB. si sper ca nu am uitat pe nimeni. Imi doresc sa ne prezentam in echipa maxima...asta ar reprezenta un stimul pentru cei din tara...cred eu. In conditiile in care, luand in calcul pensiunea propusa, vom depasi capacitatea..va trebui ulterior sa cautam inca o locatie apropiata acesteia. Astept inca propuneri, nu este nimic batut in cuie..tocmai pentru asta avem la dispozitie perioada aceasta de cautari si inforamare.
Ideal ar fi sa gasim o varianta sa ne gazduiasca pe toti, astfel atmosfera va fi super.
Dar sa asteptam data de 10 august..sa vedem cine se mai inscrie, cine sa mai retrage, pentru ca nu se stie niciodata.
O sa sun saptamana viitoare sa imi fac o idee de ansamblu in ceea ce priveste cazarea....
Va tin la curent cu noutati si informatii...
Stiti unde ma gasiti!
B 75C B B
E - 2003

Re: Intalnire nationala Matiz Club - discutii generale

#100
Dragi matizari!
Cum am promis, revin cu informatii: la intalnirea de aseara din Bucuresti s-a stabilit decalarea datei limita pentru 10 august....deoarece vrem sa evitam situatia in care am putea sa nu gasim ceva pe placul tuturor si care sa ne gazduiasca pe toti. Am mers pe premisa ca cine stie pe 15 exact, va stii si pe 10 august.

Asteptam in continuare variante si propuneri pentru cazare...popasuri...locuri de vizitat si altele.

O sa dam drumul dupa 1 august la o lista cu cei care stiu sigur 100% ca merg cu rugamintea sa nu se treaca doar asa de dragul artei.
Sper ca in cazul in care vom reusi sa rezolvam cu cazare pana in 15 august..sa obtinem si o reducere pentru intreaga capacitate si o marja de 1 camera pentru cazuri exceptionale.

Ce sa zic?! Amendamente la cele spuse astept cu drag!
Bafta!
B 75C B B
E - 2003

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori