Aceasta sectiune este dedicata prezentarilor de masini (fie ele stock sau modificate), iar pozele sunt obligatorii - neatasarea unei fotografii la maxim 3 zile de la postarea topicului de prezentare are ca efect stergerea acestuia. Incepand cu 20.11.2014, publicarea numarului de inmatriculare NU este obligatoriu la deschiderea unui topic nou de prezentare, asadar puteti denumi topicul cum doriti.

Discutiile legate de consum, probleme tehnice, service-uri, nemultumiri, etc, vor fi postate la sectiunile dedicate.

B 79 D X R

#1
Revin si eu cu prezentarea masinii mele.
Este vorba de un E.
Culoare alb Casablanca.
A fost achizitionat in septembrie 2005 cu 0 km la bord.
In prezent are 81.000 km.

Imbunatatiri de-a lungul timpului:

-alarma+inchidere centralizata;
-eleron SE in prima faza, dupa care am optat pentru un eleron de Subaru putin modificat la capete (thanks Robert :D );
-cotiera tip Logan;
-geamuri electrice fata;
-fete de usi de Matiz II cu comenzi geamuri electrice;
-semnalizatoare laterale smoked de fabrica;
-semnalizatoare fata smoked de fabrica;
-2 becuri in plus astfel incat sa se aprinda toata partea rosie a stopului;
-lampa stop centrala cu 60 led-uri la partea de sus a lunetei.
-bandouri laterale in culoarea caroseriei;
-proiectoare ceata originale;
-temporizare stergatoare;
-oglinzi incalzite;
-jante ATS cu anvelope de vara 195/45/14;
-arcuri sport Weitec + amortizoare Monroe pe gaz;
-folie geamuri laterale fata-spate si luneta omologata RAR;
-folie neagru mat pe stalpul intermediar;
-anumite parti din bord au fost vopsite alb;
-leduri albe in plafoniera, sub bord si sub scaunele din fata;
-lumina portbagaj;
-filtru de aer K&N in carcasa originala a masinii;
-bujii NGK Iridium;

In plan ar fi niste lupe bixenon in faruri, dar nu inainte de a scapa de rugina care s-a instalat la pasajele aripilor spate...
Ar mai fi de schimbat parbrizul pentru ca are o mica ciupitura dar asta se face pe casco imediat ce trece iarna...
Poze gasiti aici: http://www.1tuning.ro/masini_tunate/dae ... z/726.html

Re: B 79 D X R

#2
Salut Razvan,imi pare rau ca am vandut jantele ca ale tale. Ca acum caut :) :) :)
Cum te-ai descurcat cu ea lasata pe zapada asta? Sunt curios,eu cu a mea nasol si ma gandesc la a 2 a masina sa o iau pt iarna :) :) :)
Ca sa moara Fetili........

Re: B 79 D X R

#4
@gabi in general m-am descurcat ok. E mai greu pe stradute unde nu e data zapada si s-au format sleauri. Pe acolo atinge cu burtica... Incerc si eu sa le evit cat pot. Ca pagube: am pierdut rama de la proiector pe dreapta si am facut pana pe stg fata. Sper sa nu fie taiat cauciucul.
@adrian mersi frumos.

Re: B 79 D X R

#7
Foarte frumoasa masina. Sa o stapanesti fara incidente.
Mereu cand ma uit dupa Matiz-uri dau de a ta pe net. Arata foarte bine si sare in ochi.
Cum a spus si Gaby, jantele sunt mortale.

Bafta

Re: B 79 D X R

#9
Razvan,pe 1tuning,ai niste poze cu un alt matiz alb,ce jante are?
Ai niste poze cu arcurile puse? Ma intereseaza sa vad fata+spate si amortizor si arcul sa vad cum vine si cum, calca. Am o idee de ceva reglabil.
Ca sa moara Fetili........

Re: B 79 D X R

#13
Jantele sunt cele de iarna, dar le-am pus capace... Inainte erau negre cu buza alba si fara capace... Am si semnalele alba dar acum le am pe cele smoked... Vreau sa reconditionez jantele de vara... si mai dureaza vreo doua saptamani...

Re: B 79 D X R

#14
dxr scrie:Jantele sunt cele de iarna, dar le-am pus capace... Inainte erau negre cu buza alba si fara capace... Am si semnalele alba dar acum le am pe cele smoked... Vreau sa reconditionez jantele de vara... si mai dureaza vreo doua saptamani...
Daca vrei sa le vinzi vreun set astept sa ma anunti :D albe sau smoked nu conteaza :D

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori

cron