Aceasta sectiune este dedicata prezentarilor de masini (fie ele stock sau modificate), iar pozele sunt obligatorii - neatasarea unei fotografii la maxim 3 zile de la postarea topicului de prezentare are ca efect stergerea acestuia. Incepand cu 20.11.2014, publicarea numarului de inmatriculare NU este obligatoriu la deschiderea unui topic nou de prezentare, asadar puteti denumi topicul cum doriti.

Discutiile legate de consum, probleme tehnice, service-uri, nemultumiri, etc, vor fi postate la sectiunile dedicate.

Re: IS 11 BBR

#31
New toy :lol: :)
Ramane sa vad ce o sa fac cu Matizul , masina de rezerva sau sa incerc sa o vand , consumul de 10l/100 km nu cred ca ar incanta multa lume :lol: . Dar prima data trebuie sa gasesc o pentru a repara rezervorul de combustibil pentru ca acest model vine echipat cu un rezervor din tabla si a ruginit. Nu stiu de ce fabricantii au facut prostia asta, pentru ca capacitatea rezervorului a crescut doar cu 3 litri si nici nu pot folosi un rezervor din plastic pentru ca forma podelei si a traseului de evacuare difera.
Fişiere ataşate
faa.jpg

Re: IS 11 BBR

#33
ST pe bune :) 2.0 litri si 150 CP dar dupa cum am descoperit pe drumul spre casa rapoartele din cutia de viteze sunt cam scurte , 3000 rpm la 100km/h nu te ajuta prea mult in calatoriile lungi.

Re: IS 11 BBR

#36
Arata mai bine Matizul fata de Fiesta :)
Am un coleg cu una exact la fel, o foloseste in oras/ pt distractie, e multumit de ea - motor aspirat, puternic, consum maricel pt oras, dar nu-i pasa :)
ex Daewoo Matiz SE 1999

Re: IS 11 BBR

#38
Cu ambele masini? 10 000 km cu Matizul in 2 ani , si vreo 3000 cu Fiesta . Oricum , nu exista grad de comparatie intre ele , Matizul este distractiv , imi place mult dar vroiam ceva mai multa stabiltate si pentru a creste si mai mult puterea costurile ar fi fost prea ridicate.
Daca o sa vand Matizul vreau sa-mi iau o Lada 1200/1500 doar asa ca si proiect :)

Re: IS 11 BBR

#39
Gata, am vandut Matizul . A fost cumparat de cineva pentru al face cadou mamei sale care vrea sa conduca doar Matiz , dar care a ramas fara masina in urma unui accident . Mi-a placut foarte mult povestea asta...
Si daca tot l-am vandut si am fost plecat in team building in zona Onestiului iar intamplarea faca ca , cu o zi inainte sa plec a postat cineva un anunt de vanzare pentru o Lada 1500 ... de ieri sunt posesorul unei Lada 1500. Si ca sa fie si mai greu de crezut dupa ce am luat-o am oprit din intamplare pe marginea drumului , un mosulet vine si ma intreaba daca am cumparat-o de la un anume Culita :) , raspund ca "Nu" si imi spune ca "Vezi ca merge in 3 " ridic din umeri nestiind ce sa fac pentru ca nu aveam nici o scula la mine . Din fericire nenea avea un fel de service/garaj si fara sa vreau am oprit in poarta lui . M-a ajutat bucuros , mi-a probat bujiile si mi-a dat altele (contracost , dar asta nu conteaza) . Au urmat aproximativ 3 ore de condus pana la Iasi , 3 ore in care nu m-am oprit din zambit chiar daca aveam un nod un stomac fiindca anvelopele erau crapate si volanul avea un joc de o jumatate de tura (am mers cu maxim 80 km/h) .
Si toate astea , inclusiv vanzarea Matizului ,s-au intamplat in 3 zile , de Joi pana ieri.
Acum urmeaza probabil sa fiu putin tras de urechi pentru ca am ratat ceva activitati din team building si multa munca la restaurarea masinii.
Fişiere ataşate
20180512_162855.jpg

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator

cron