Aceasta sectiune este dedicata prezentarilor de masini (fie ele stock sau modificate), iar pozele sunt obligatorii - neatasarea unei fotografii la maxim 3 zile de la postarea topicului de prezentare are ca efect stergerea acestuia. Incepand cu 20.11.2014, publicarea numarului de inmatriculare NU este obligatoriu la deschiderea unui topic nou de prezentare, asadar puteti denumi topicul cum doriti.

Discutiile legate de consum, probleme tehnice, service-uri, nemultumiri, etc, vor fi postate la sectiunile dedicate.

NT06WBS

#1
Salurate dragi colegi,
Numele meu este Gabi, si m-am facut putin timp de 2 ani de cand sunt membru pe acest forum sa prezint un pic Matizul pe care-l "posed" printre altele.
Este vorba depre un Matiz din 2007, albastru, model SE cred, dupa fetele usilor care-s pline, adica cat usa, pe care-l conduc de 3 ani, ca urmare a "mostenirii" lui (socramiu a avut un accident vascular cerebral, si a ramas paralizat pe partea stanga, el plecand in italia unde lucreaza soacramea, masina am luat-o eu, ca sa nu stea degeaba in parcare). Este inmatriculata in NT, dar de origine din Buc, si curcula in Buc de 3 ani. Pe langa matiz mai am o Laguna, cumparata de la un prieten. Nici una din cele 2 masini nu este pe numele meu. :mrgreen:

Fiind "prima" masina, am folosit-o destul de mult, si ingrijit-o ca atare, dupa achizitionarea Lagunei, merg in Buc cu Matizul, si in afara cu Laguna, Matizul devenind masinuta de oras...
Modificari de cand am masina :
- schimbat incuietori ca au fost fortate si furat casetofonul (care era tinut in torpedou)
- alarma + inchidere centralizata (in urma fortarii de mai sus)
- 4 boxe magnat (dar se aude ca draq), probabil ca nu sunt legate cum trebuie, nu ma pricep la electrica
- 2 perechi de roti cu jenti iarna tabla, jenti aliaj vara, ambele de 13"
- led-uri pe unde s-a putut
- revizii la 10k
- schimbat placute frana fata/spate, discuri frana fata, amortizoare fata
- oglinzi cu dezaburire

As vrea in viitorul apropiat:
- curatat pete rugina
- vopsit total, ca masina prezinta zgarieturi pe usi (din cauza bizonilor si a vacilor in pacarile de marketuri), capota este ciuruita de pietricile si mascate cu carioca cu lac de catre socramiu)
- schimbat luneta (nu dezabureste), poate si parbriz ( ciuruit si el)
- si multe drumuri fara probleme

Poate poate am sa ajung si la intalniri sa vad cu modificari imbunatatiri au ceilalti colegi.
Spor!
Fişiere ataşate
IMG_20130713_125405.jpg
IMG_20140330_092456.jpg
IMG_20141225_161100.jpg

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Bing [Bot] și 4 vizitatori