Aceasta sectiune este dedicata prezentarilor de masini (fie ele stock sau modificate), iar pozele sunt obligatorii - neatasarea unei fotografii la maxim 3 zile de la postarea topicului de prezentare are ca efect stergerea acestuia. Incepand cu 20.11.2014, publicarea numarului de inmatriculare NU este obligatoriu la deschiderea unui topic nou de prezentare, asadar puteti denumi topicul cum doriti.

Discutiile legate de consum, probleme tehnice, service-uri, nemultumiri, etc, vor fi postate la sectiunile dedicate.

Bc 41 FAN

#1
Salutare, am gasit si eu timpul necesar sa imi prezint Furia Albastra :D
Este un Matiz E nascut in martie 2005. In prezent are 144000 km.
Imbunatatiri in decursul anilor ar fi:
Alarma + inchidere centralizata,
Deschidere portbagaj din buton,
Faruri ceata,
Statie radio CB Midland Alan 100 Plus,
Modul Follow me home,
Ornamente superioare stalpi fata si spate,
Huse,
Fete usi de Matiz SE,
Lumina portbagaj,
Cotiera.
Have a nice day!
Fişiere ataşate
2013-06-11 07.29.41.jpg

Re: Bc 41 FAN

#3
Da am pastrat fetele de usi. Dar sunt montate pe spate si pe fata dreapta, iar cea de pe fata am modificato si a iesit nasol.Cea de pe dreapta fata o am intreaga dar e pentru geamuri electrice. Am sa urmaresc anunturile despre intalniri si am sa vin si eu, macar pana incepem santierul pe 2014. :D
Have a nice day!

Re: Bc 41 FAN

#5
poruclea scrie:Salut!!! Bine ai venit pe forum!!arata foarte bine masina!!! in sfarsit un bacauan!!!
La origine sunt din Comanesti, Bacau dar sunt stabilit de 10 ani in Iasi. Masina este pe numele tatalui meu si nu are platita taxa de mediu(in 2005 nu era taxa), iar acuma ma costa foarte mult sa o trec de pe un nume pe altul si am ales varianta comodatului.
Have a nice day!

Re: Bc 41 FAN

#6
Revin cu cateva poze. Scuzati murdaria dar am venit cu ea de pe santier.
Urmatoarele imbunatatiri vor fi:
- Ochelari pt farurile de ceata; (sunt achizitionati dar trebuie montati)
- Linie audio noua;
- Polish faruri;
- Montat xenon cu lupe;
- Folie omologata RAR;
- Capace originale Daewoo;
- Vopsea noua;
- A doua plafoniera;
- Bec bord usi deschise;
- Bec bord proiectoare aprinse;
- Geamuri electrice.
Ultima oară modificat 06 Feb 2014, 20:02 de către code_x90, modificat 1 dată în total.
Have a nice day!
Fişiere ataşate
20140206_134551.jpg
20140206_134604.jpg
20140206_134632.jpg
20140206_134620.jpg
20140206_134536.jpg

Re: Bc 41 FAN

#8
Multumesc. Si eu tot sub casetofon m-am gandit sa o pun dar nu m-am indurat sa stric locasul ala. Nici acolo unde am pus eu statia nu este ok pentru ca nu poti folosi locul de pahar si la drum lung imi lipseste :D Dar stau si eu cu cafeaua in mana :lol:
Have a nice day!

Re: Bc 41 FAN

#9
Pacat ca ai apucat sa gauresti fetele de usa inainte de a pune geamuri electrice.In eventualitatea in care pui geamuri electrice le-ai putea repara cu fibra de sticla si sa le tapitezi.Ai gasit socluri pentru becuri T5(pentru martorii din bord)?
P.S Spunea cineva ca poti folosi manere pentru macarele geamurile de la Dacia 1310,ca sa nu fii nevoit sa cumperi macarale cu tija lunga.

Re: Bc 41 FAN

#10
Becuri am gasit pe un site dar nu le au pe stoc. Stiu despre manerele de Dacia dar nu am ajuns sa le cumpar. Pana ajung sa pun geamuri electrice am sa schimb si fetele de usi cu unele noi dar mai intai vreau sa vopsesc masina.
Have a nice day!

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator

cron