Aceasta sectiune este dedicata prezentarilor de masini (fie ele stock sau modificate), iar pozele sunt obligatorii - neatasarea unei fotografii la maxim 3 zile de la postarea topicului de prezentare are ca efect stergerea acestuia. Incepand cu 20.11.2014, publicarea numarului de inmatriculare NU este obligatoriu la deschiderea unui topic nou de prezentare, asadar puteti denumi topicul cum doriti.

Discutiile legate de consum, probleme tehnice, service-uri, nemultumiri, etc, vor fi postate la sectiunile dedicate.

B 35 SZK

#1
Matiz E 2004, masina de firma, din cate am inteles a fost la o filiala din Braila, revizii facute la timp, accident frontal, nu foarte puternic, a fost refacuta toata fata, dar in interior au ramas capacele de la volan, consola centrala si bordul sparte.

Masina nu avea ITP valabil, cauciucurile erau aproape linse, caseta de directie cu jocuri foarte mari, zone cu rugina, niste zone infudate pe capota de la pietre cazute de la o pasarela, parbriz fisurat, 123 000 km (reali)
dar, pretul de 1000 euro, experienta cu masini Daewoo (mai am un Damas), pertul mic al pieselor si consumabilelor si pasiunea mea pentru mecanica, m-au determinat sa o cumpar


inbunatatiri aduse pana in prezent: fete de usi pline, maneta stergatoare cu temporizator, decolantata si remediat cateva din zonele cu rugina, inlocuit capace volan,inlocuit ceasurile de la bord si pus leduri albastre, becuri philips VISION PLUS, 4 telecomenzi la alarma (conduc si eu si sotia si dupa ce m-am chinuit sa fac rost de 3, am mai primit una de la vechiul proprietar), oglinda reglabila din interior doar la usa din dreapta pentru ca avea gaura, ceas original in bord, eleron, banceta rabatabila din 4 bucati, deschider haion din interior cu buton, plafoniera pe leduri cu intarziere la stingere, priza suplimentara +alimentare usb, volan nubira, activat becul usi deschise in bord, montat sistem chime bell, turtit sistemul de prindere al rotii de rezerva si intors roata, eliminat rezonator si restrictor de aer, paravanturi


inbunatatiri ce asteapta sa am timp: proiectoare, instalatie AC

Imagine


Uploaded with ImageShack.us
Imagine


Uploaded with ImageShack.us
Imagine


Uploaded with ImageShack.us
Imagine


Uploaded with ImageShack.us
Imagine


Uploaded with ImageShack.us
inteleptul invata de la toti, mediocrul din experienta proprie, numai prostul le stie pe toate

Re: B 35 SZK

#4
Nu conteaza unde sunt puse condensatoarele ele se descarca in acelasi timp indiferent unde sunt montate! Eu am patru puse ca a fie fade-ul mai lung, si in plus de asta sunt puse in portbagaj pe lampa de acolo :)
I still miss my ex-wife, but my aim is getting better!

Re: B 35 SZK

#6
Da ai dreptate, nu ma prinsesem ce vrei sa zici defapt. Insa la mine ele se descarca mai repede decat pot eu duce mana la plafoniera deci oricum nu conteaza :lol:
I still miss my ex-wife, but my aim is getting better!

Re: B 35 SZK

#12
Da. Am pus - pe + si dupa 30 secunde sau 1 minut, am vazut o perdea de fum si a pocnit condensatorul. Nu stiu sigur daca a fost de la voltaj, desi nu cred, dar am vrut sa fiu sigur.

Re: B 35 SZK

#14
masinuta mea a primit bare longitudinale, nu originale, dar eu zic ca se potrivesc si mai ales sper sa fie utile cand voi pleca in concediu
si leduri albastre la comenzile de climatizare, dupa ce m-am chinuit cu leduri normale sa bag in spatelepanoului sa le leg... am constatat ca cel mai bine se vede daca inlocuiesc pur si simplu becurile ei cu niste leduri de bord albastre

Imagine


Uploaded with ImageShack.us
inteleptul invata de la toti, mediocrul din experienta proprie, numai prostul le stie pe toate

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori

cron