Aceasta sectiune este dedicata prezentarilor de masini (fie ele stock sau modificate), iar pozele sunt obligatorii - neatasarea unei fotografii la maxim 3 zile de la postarea topicului de prezentare are ca efect stergerea acestuia. Incepand cu 20.11.2014, publicarea numarului de inmatriculare NU este obligatoriu la deschiderea unui topic nou de prezentare, asadar puteti denumi topicul cum doriti.

Discutiile legate de consum, probleme tehnice, service-uri, nemultumiri, etc, vor fi postate la sectiunile dedicate.

Re: IS 10 BBR

#77
E destul de greu de reprodus , cel putin pentru mine.Poate daca masina era alta culoare ,aveam jante mai mari si mai coborata mi-ar fi placut dar asa parca nu s-ar potrivi in "peisaj" pe masina mea.
Si nu as da 150 de lei pe o prelungire originala :)

Re: IS 10 BBR

#78
de ce nu ai da?nu mi se pare o suma astronomica avand in vedere ca fustita de logan ph2 costa 125 lei in reprezentanta si nici macar nu se compara cu cea de cupra,eu dupa ce vopsesc masina,o sa cumpar una de cupra
Obsesia pentru carbon

Re: IS 10 BBR

#80
Noutati:
-eleron SE (50 de lei)
-fete de usi SE (80 de lei)+ o mica improvizatie pentru a putea folosi macaralele originale :D
-prelungire vopsita si montata
Ca si mentiune , eleronul si fetele au fost cumparate de la un atelier de dezmembrari(legal :lol: ), nu a fost pont sau altceva.
Fişiere ataşate
20150415_112144.jpg

Re: IS 10 BBR

#81
Matiz SE are geamuri electrice fata,reglarea oglinzilor se face manual prin acel luft ramas in partea superioara.
Tu vrei sa ajungi sa il faci SE din dezmembrari poti sa il faci SE,aerul conditionat ar fi ceva mai dificil de montat.

Daca ai nevoie de informatii legat de SE iti pot spune am unul made in Coreea tocmai ce l-am terminat de pus la punct.

Re: IS 10 BBR

#82
Nu vreau sa ajung la SE,eleronul si fetele de usi le-am pus pentru aspect. Matizul de pe care am luat fetele avea macarale manuale si pe fata. Legat de gaurile pentru oglinzile reglabile, momentan nu ma deranjeaza, voi cumpara oglinzi reglabile sau voi pune tweetere. Pentru simplul fapt ca sunt singurul care utilizeaza masina nu vad rostul oglinzilor reglabile.Pentru tweetere trebuie gaurita portiera ,deci cam complicat :roll:
P.S. Am AC, dar nu il folosesc niciodata, lipsa servodirectiei ma deranjeaza pe mine :lol:

Re: IS 10 BBR

#85
Din iulie si pana acum:
-am vopsit barele
-haion shaved
-semnalizari albe(fata+laterale)
-maneta stergatoare SE
+ putin bricolaj in portbagaj
Momentan am trecut la "winter/ITP mode".Spre rusinea mea, nu am nici o poza cu masina...,doar una cu portbagajul inainte de al retapita si de a vopsi plasticele laterale si spatele banchetei.
Barele vechi au ajuns pe un alt Matiz cu tot cu o prelungire custom.
Fişiere ataşate
20150820_161301.jpg
mocheta a disparut,plasticele revopsite,la fel si partea metalica a banchetei
10552469_1063147547058609_4193981129951175332_n.jpg
12195938_1065883506785013_2323477602385781744_n.jpg

Re: IS 10 BBR

#90
New BBR :D
Am cochetat ceva timp cu ideea de a-mi schimba masina.Am pus anunt de vanzare, in ideea de a-mi lua altceva. Dupa o saptamana m-am razgandit din cauza ca am investit prea mult in ea si nu merita sa o dau. Asa ca, cu banii stransi mi-am indeplinit alt vis, sa-mi iau un Matiz cu motor de 1000 cmc. Asa am ajuns ca , de ieri , sa detin doua Matizuri.
"Specificatii":
-an fabricatie 2004
-motor 1.0 L
-128 000 km
-geamuri electrice,AC, servo, ABS
-dupa VIN , a fost asamblat in Coreea de Sud.
Sora mea o sa conduca 10BBR. O sa fac un topic separat cand o voi inmatricula definitiv.
P.S. Nu stiu cata lume s-ar fi dus de la Iasi la Targu Jiu pentru un Matiz :lol:
Ultima oară modificat 29 Iun 2016, 01:27 de către Mustang, modificat 1 dată în total.
Motiv: Coreea, nu Korea (Korea e in engleza)
Fişiere ataşate
20160628_175723.jpg

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Bing [Bot] și 4 vizitatori

cron