Aceasta sectiune este dedicata prezentarilor de masini (fie ele stock sau modificate), iar pozele sunt obligatorii - neatasarea unei fotografii la maxim 3 zile de la postarea topicului de prezentare are ca efect stergerea acestuia. Incepand cu 20.11.2014, publicarea numarului de inmatriculare NU este obligatoriu la deschiderea unui topic nou de prezentare, asadar puteti denumi topicul cum doriti.

Discutiile legate de consum, probleme tehnice, service-uri, nemultumiri, etc, vor fi postate la sectiunile dedicate.

Re: SGB

#272
Salut ai putea te rog frumos sa imi spui din ce ai facut distantierele pentru roti?
din butucii de pe fata sau ...?
Si daca prezoanele de la nubira sunt mai lungi si mai late mai ies prin tamburi? daca ai putea sa faci o poza mi-ai fi de foarte mare ajutor

Re: SGB

#274
Si pentru ca lantul belelelor sa se tina bine inchegat... acum 3 saptamani am avut un accident, fiind lovit in usile laterale dreapta si am fost proiectat intr-un taxi parcat regulamentar. Daunele vizibile:

- traversa superioara
- ornament far
- semnal dreapta
- bara fata
- aripa fata
- usile fata spate
- pasaj spate
12107141_1513060565677947_8739145731444398861_n.jpg
12109015_1513060622344608_6716349627511883381_n.jpg
12141674_1513060535677950_5892748960647630113_n.jpg
12144718_1513060592344611_1178410322959077511_n.jpg
Dupa aproximativ 5 zile de cand e in service... s-au facut urmatoarele, multumita baietilor din service si a lui Mailander care a avut grija sa ii mai zoreasca pe baieti:
20151030015117.jpg
20151030021025.jpg
20151030021046.jpg
Regulament forum Matiz-Club.ro
Stickere Matiz-Club.ro
Calendare Matiz-Club.ro

Re: SGB

#276
Mustang scrie: Dupa aproximativ 5 zile de cand e in service... s-au facut urmatoarele, multumita baietilor din service si a lui Mailander care a avut grija sa ii mai zoreasca pe baieti:
Fizic, s-a lucrat la ea in jur de 3 zile, am asteptat doar sa ajunga usile, care cum au ajuns, au intrat in lucru. Oricum, nu ma e asa de mult la ea, bara intra sambata sau luni de dimineata in vopsitorie, restul deja e vopsit si 80% asamblat. Posibil luni dupa amiaza sa vii sa iti iei masina. De asemenea, voi posta si un clip cu masina in lucru, doar ca tre sa ma apuc de el... si ma ...... arde (sa nu zic altceva) o leneee.
Apropos, stau cu geaca in masina... m-ai pus sa o iau de la tine din portbagaj :)

P.S. Cauta-ti semnal alb (in bara), ca cel venit e standard, cu portocaliu.
"Educația este ca erecția. Dacă o ai se vede."

Re: SGB

#277
Ideea e ca s-au miscat rapid, desi ti-am zis sa ii lasi pe oameni sa lucreze in ritmul lor. Si nu am niciun fel de comentarii.
Trec pe semnale portocalii. Cand oi gasi si lucasuri de aripa, atunci mai pun semnale clare in bara.
Si asa, trebuie sa existe un contrast, ceva. :)

Iti multumesc pentru ajutor!

Ma anuntati voi. Inca ma misc cu NAVa mama...
Regulament forum Matiz-Club.ro
Stickere Matiz-Club.ro
Calendare Matiz-Club.ro
Fişiere ataşate
DSC_0035.JPG

Re: SGB

#278
Si... e gata...
Reparatia masinii a fost finalizata. Treaba a fost facuta splendid.
Grija mai mare a fost nuanta oarecum pretentioasa (asa vedeam eu situatia), dar baieti au scos-o perfect.
Produsul final dupa reparatie, inlocuire, vopsire si spalare in urmatoarele poze de mai jos...

Multumiri celor care s-au ocupat de masina, multumiri lui Mailander ca a fost saritor...
Masina a fost facuta aici: viewtopic.php?f=17&t=2194
Regulament forum Matiz-Club.ro
Stickere Matiz-Club.ro
Calendare Matiz-Club.ro
Fişiere ataşate
DSC_0040[1].JPG
DSC_0042[1].JPG
DSC_0041[1].JPG

Re: SGB

#279
Si cam asta a fost cu masina pe anul asta.
Din momentul asta ma voi concentra pe problemele pe care le am cu tatal meu si voi fi alaturi de el in ultimele sale zile.

Tot ce se va intampla in viitor, vor fi modificari majore. Masina s-ar putea sa nu fie vazuta de nici macar un aparat foto pana la finalizarea proiectului... Masina va fi facuta in cinstea celor ce au fost parintii mei, care m-au ajutat sa o cumpar desi m-am certat cu unul dintre ei si eram vehement in a NU lua aceasta masina, intre timp m-am indragostit iremediabil de ea.

Jante, evacuare custom, suspensie noua, mici modificari ale caroseriei. Aceasta masina nu va mai fi de strada si va fi protejata de toate intemperiile si de toti soferii cretinopati, fiind postata in parcarea unui service sau garaj.
Regulament forum Matiz-Club.ro
Stickere Matiz-Club.ro
Calendare Matiz-Club.ro

Re: SGB

#280
Si cam asta a fost operatiunea "Micul Gigant". Matizul a stat cuminte, chiar daca a trebuit sa-l intubam, sa mai taiem cu flex-ul, sa mai bagam Filler, chestii... trestii. Operatiune care in principiu a durat cam vreo 5 zile, cu tot cu comanda de usi, accept de plata de la firma de asigurare si lucrul asupra masinii, propriu zis. Filmarea nu este una de cine stie ce calitate, am filmat si fotografiat cu telefonul, fara a avea stabilizare de imagine. Oricum, ideea si manopera propriu zisa conteaza. Grija mare Mustangule, ai grija si de altii (ca asa e moda la noi)

https://www.youtube.com/watch?v=jblvNb6lrTI
"Educația este ca erecția. Dacă o ai se vede."

Re: SGB

#284
Sa treci pe la mine, poate se rezolva cu un polish. Vedem sambata la intalnire ce si cum.
"Educația este ca erecția. Dacă o ai se vede."

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori

cron