[Bucuresti] Mecanic bun?

#1
stie cineva un mecanic bun, stiu ca am citit pe forum pe undeva, dar cred ca am citit pe ala vechi,

ma intereseaza pt schimbatul rulmentilor, alte piese pot sa-mi mai schimb singur dar la rulmenti nu ma bag... nu am prese sau alte scule pt extras rulmentii si decat sa distrug fuzetele mai bine ma duc la mecanic

as prefera un mecanic , decat un service unde te da ala afara sa nu vezi tu ce face... sau zice sa-i lasi lui masina si sa vi peste 2 zile...

multumesc
inteleptul invata de la toti, mediocrul din experienta proprie, numai prostul le stie pe toate

Re: un mecanic bun stie cineva?

#2
Cunosc eu unul bun la care stiu ca au fost mai multi de pe forum si nu are nici preturi mari stiu ca ora de manopera era 50 de lei il cheama andrei si il gasesti la nr. 0766.753.381 are service in strada veseliei nr 5a, Coordonate GPS: N 44.40669 E 26.08592 (+44°24'24.08", +26°5'9.31").

Re: Mecanic bun Bucuresti

#6
am fost la Andrei
si era dezastru, rulmentii fata erau cea mai mica problema a mea, aveam varza ambii pivoti, iar cel din dreapta avea un joc enorm, bine ca nu mi-am pierdut roata (florin stie ce zic)

acum daca cineva e interesat de preturi.. am schimbat rulmenti fata 140 ron bucata, bascule fata 130 ron bucata, am luat ce avea mai scump in speranta ca vor fi si cele mai bune... pret total cu manopera 700 ron + o atentie la baieti ca am plecat in cca. 4 ore de acolo
inteleptul invata de la toti, mediocrul din experienta proprie, numai prostul le stie pe toate

Re: Mecanic bun Bucuresti

#8
Dannyboy scrie:Bascula e chestia aia cu un pivot la un cap si cu o bucsa in partea cealalta? Daca da, am cumparat una anul trecut cu 50 lei din magazin Daewoo.
aia e, dar omul mi-a dat de ales de la preturi mai mici , calitate indoielnica, pana la preturile cele mai mari si calitatea maxima (asa zicea el)

eu acum vreo 18 000 km am schimbat rulmentii fata cu unii de aprox.50 ron bucata si consider ca au tinut foarte putin, deci m-am decis sa iau ceva mai scump... sper sa nu fie bani aruncati aiurea

problema mea era ca nu am avut timp sa caut sau sa ma interesez de un raport bun pret calitate, pentru ca imi era frica sa mai plec cu masina de acolo din cauza pivotului
inteleptul invata de la toti, mediocrul din experienta proprie, numai prostul le stie pe toate

Re: Mecanic bun Bucuresti

#11
dj_geo2007 scrie:Are cumva aparatura pentru centrat rotile?Dupa ce am schimbat bratele inferioare,bucsile la bara stabilizatoare si flansele de la amortizor masina merge foarte greu din cauza rotilor care stau pe sosea in forma de V.
Din cate stiu eu Andrei nu are aparatura pentru reglat unghiul de fuga... Daca nu iti este departe zona Theodor Pallady - Glina te indrum eu la o vulcanizare care are aparatura 3D pentru reglat unghiul de fuga... Ultima oara pretul era 50RON (acum vreo 6luni) :)
Nu accelera mai mult decat ingerul tau poate zbura...

Re: Mecanic bun Bucuresti

#13
Azi am fost si mi-am reparat troncanitul la roata.Va reamintesc ca facea destul de urat din senin deci se putea intampla pe autostrada sau mai stiu ce excurise prin afara tarii,deci mare grija.Ca service am ales cel de langa mec crangasi multumesc colegului wol pentru indrumare.Baietii de acolo au lucrat foarte curat, rapid si ca pret la fel foarte multumitor.Gasisem in targ capat de bara la 120 ron, aici il aveau cu 150 ron + 60 ron manopera...pomana curata.

Re: Mecanic bun Bucuresti

#14
Bravo Dannyboy!! La fel si eu tot cu 50 ron de la CARPATI din Progresu si montaju 80 ron ca a fost complicat, trebuia sa arda o bucsa ca nu iese asa usor....(ma refer la bascula cu pivot,bucsa...)
Ultima oară modificat 04 Noi 2012, 23:53 de către Mustang, modificat 1 dată în total.
Motiv: Ti-e greu sa scrii corect gramatical? Avertisment emis!

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator