Re: Mecanic bun Bucuresti

#16
Pai depinde din ce zona vii. Cel mai usor ajungi de la Liberty Mall, mergand inainte pe sos. Progresului, catre autogara Filaret. Ai de trecut 2 intersectii (una cu str. Nasaud si una cu str. Spatarul Preda, ambele semaforizate). La un moment dat, soseaua va coti brusc stanga, catre Viilor. tu insa va trebui sa faci dreapta si ai intrat pe str. Veseliei. De acolo, te uiti si tu dupa numerele afisate pe portile caselor.
"Educația este ca erecția. Dacă o ai se vede."

Re: Mecanic bun Bucuresti

#17
E PROFESOR UNIVERSITAR DOCTOR IN MASINI ANDREI!!!
Am fost la el si mi-a rezolvat problema rapid, ieftin si eficient! Am fost la service Daewoo si au fost varza aia, m-au pus la cheltuieli mari si inutile.
Mi-a reglat tachetii, mi-a curatat toate firele de masa si mi-a schimbat un injector ieftin si bun!
アジアのモーター

Re: Mecanic bun Bucuresti

#18
iuliancro scrie:E PROFESOR UNIVERSITAR DOCTOR IN MASINI ANDREI!!!
Am fost la el si mi-a rezolvat problema rapid, ieftin si eficient! Am fost la service Daewoo si au fost varza aia, m-au pus la cheltuieli mari si inutile.
Mi-a reglat tachetii, mi-a curatat toate firele de masa si mi-a schimbat un injector ieftin si bun!

Salut Iulian ,

Cat ai dat pentru reglat culbutorii? As fi interesat si eu. Sau mai bine zis cat ar fi doar operatia asta ca banuiesc ca la tine ti-a calculat pretul la toate operatiile. Apropo, ai lasat motorul sa se raceasca? sau ti i-a reglat la cald?(nerecomandat) Cu check-ul ai rezolvat-o?

Daca tot a desfacut capacul de deasupra (capac chiuloasa) ai schimbat si garnitura aia neagra?

O zi buna.
*Mecanica MATIZ & SPARK
*Revizii periodice
*Diagnoza Daewoo fabr. 99-2008
<< Tel : 0721 387 857 - Tudor >>
https://www.facebook.com/MATIserv/

Re: Mecanic bun Bucuresti

#19
Salut!
I-a reglat cu motorul rece. Am lasat-o de seara la el si a facut-o a doua zi dimineata. Strict pentru tacheti era 80 ron manopera, dar eu am mai plusat ceva pentru ca mi-a curatat toate masele de pe caroserie, mi-a schimbat si un injector si garnitura de care ziceai. Mi-a pus si testerul si mi-a sters erorile si acum masina merge super, consuma putin (la prima vedere) si cel mai important - nu mai are Check-ul aprins si nici erori.
アジアのモーター

Re: Mecanic bun Bucuresti

#20
iuliancro scrie:Salut!
I-a reglat cu motorul rece. Am lasat-o de seara la el si a facut-o a doua zi dimineata. Strict pentru tacheti era 80 ron manopera, dar eu am mai plusat ceva pentru ca mi-a curatat toate masele de pe caroserie, mi-a schimbat si un injector si garnitura de care ziceai. Mi-a pus si testerul si mi-a sters erorile si acum masina merge super, consuma putin (la prima vedere) si cel mai important - nu mai are Check-ul aprins si nici erori.
In sfarsit, bine ca ai rezolvat-o.Chiar ma bucur sincer :)
Daca imi aduc bine aminte ti-am spus in seara aia ca check-ul il banuiesc aprins de la vreun injector sau vreun fir de masa (patit si de mine cu firul de masa).
Da, in mod normal ar trebui sa ai alt consum caci un injector defect sau infundat da un consum ca naiba.

Bafta multa in continuare.
Poate ne vedem maine la intalnire. ;)
*Mecanica MATIZ & SPARK
*Revizii periodice
*Diagnoza Daewoo fabr. 99-2008
<< Tel : 0721 387 857 - Tudor >>
https://www.facebook.com/MATIserv/

Re: Mecanic bun Bucuresti

#21
Salut... Recomand si eu pe Andrei, stie ce face, e tatic... am fost si eu la el cu matizul.. cand l-a auzit, a iesit din garaj, m-a pus s-o opresc imediat si sa o parchez acolo, ca nu ajung pana acasa cu ea...

Batea motorul in ultimul hal...

Role+Rulmenti Distributie, facute praf, pompa de apa, praf, etc...


Am efectuat la el urmatoarele:

Distributie+Pompa de Apa
Schimbat Antigel
Curea Alternator
Reglat Tacheti
Revizie (Filtre+Ulei 10w40)
Schimb Bujii

Mi-a facut-o de pe o zi pe alta, iar pretul a fost undeva in jur de 1000 Ron! (Piesele lui + Manopera), mai mult, omul a fost ok cand i-am cerut si factura... :roll:


Multumesc Baieti de recomandare!

Chiar daca pretul este putin cam mare, am apreciat faptul ca omul a trebuit sa lase alte masini ca sa o ia pe a mea, ca aveam nevoie urgenta de ea, a raspuns prompt la tot, si sunt multumit totusi, ca am rezolvat-o repede, in timp, si relativ, ieftin...
Acum 2 luni am schimbat si la Logan distributia, si m-a costat ~900 Ron.... Doar distributia!

Re: [Bucuresti] Mecanic bun?

#22
Salut!

Am probleme cu franele si ambreiajul la Matiz (2006).

Am incercat sa il sun pe Andrei la numarul mentionat in postarile din 2012 (0766.753.381) si pare ca nu mai este valabil.

Aveti alt numar de telefon? Il mai gasesc la service-ul din Str. Veseliei nr. 5?

Multumesc!

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori