Iluminare pedalier

#1
Salutare ,as dori sa imi pun si eu leduri la pedalier,si as vrea sa se aprinda cand deschid usile.Intrebare:de unde as putea sa iau alimentare ,se poate de la contactul de usa/?

Astept si eu un sfat ceva,cu multumiri

Re: Iluminare pedalier

#2
b.182.ddd scrie:Salutare ,as dori sa imi pun si eu leduri la pedalier,si as vrea sa se aprinda cand deschid usile.Intrebare:de unde as putea sa iau alimentare ,se poate de la contactul de usa/?

Astept si eu un sfat ceva,cu multumiri
Poti sa iei semnal dupa stalpul stanga. Dai plasticul jos si te legi acolo. Ai 2 fire ce vin de la senzorul de pe usa. Alb este plus parca. Verifica si te legi de acolo. Bafta.

Re: Iluminare pedalier

#4
Cum a spus si Geo. Se poate lua plus si dupa pozitii. Poti sa te legii la scrumiera sau la maneta de lumini. Dar asa, daca esti intr-o parcare jntunecata si nu ai pozitii, nu se aprind. Este la alegerea ta.

Re: Iluminare pedalier

#5
la butonul de reglaj de faruri ai un fir gri care este un plus pe pozitie pt iluminarea butonului ,te legi de el si cu al doilea fir adica masa,dai ornamentu de stalp stanga jos si ai un fir alb care este masa de la butonul de deschidere al usilor,sau poate vrei sa le legi sa se aprinda tot timpu cu pozitia cum am eu la masina

Re: Iluminare pedalier

#8
CZR scrie:E prea simplu ce vrei tu sa faci, pur si simplu legi ledurile la "bornele" plafonierei.
Asta ar fi cea mai indicată metodă dar, daca nu mă înșel, trebuie desfăcut capitonajul plafonului pentru a masca firele.
Matizel și Albăstrica

Save water. Drink beer!

Re: Iluminare pedalier

#9
liviunp scrie:
CZR scrie:E prea simplu ce vrei tu sa faci, pur si simplu legi ledurile la "bornele" plafonierei.
Asta ar fi cea mai indicată metodă dar, daca nu mă înșel, trebuie desfăcut capitonajul plafonului pentru a masca firele.
Nu e mare dificultate de desfacut capitonajul. Cade imediat dupa ce dai jos stalpii din plastic si manerele de siguranta de pe fiecare parte. Iar plafoniera iese si fara capitonaj dat jos. :D

Re: Iluminare pedalier

#12
Pai a fost simpla treaba:am desfacut stalpii de pe fata am demontat plafoniera si plafonul un pic in fata ,am tras in prima faza doar plusul din plafoniera si urma sa iau masa din contactii de la usi dar nu mi=a iesit treaba ,nu stiu de ce.Dupa aceea m=am hotarat sa trag si masa sau minusul cum se numeste el tot din plafoniera,si am coborat cu firele la pedalier ,am montat moduli sub bord si dupa aceea am mers in continuare cu firele bagate prin plasticele de la praguri pana in spate unde am mai montat doi moduli(aveti poze la sectiunea Prezentare membri si masini).
Si acum cand deschid usile se aprind toate 4 module cand inchid usile se sting si se mai aprind daca aprind manual plafoniera

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori

cron