Jante 14"

#1
Buna,am jantele p fata praf,cand mi-am pus cauciucurile d vara,nu a vrut sa le echilibreze,a zis ca nu are rost,sunt prea duse...sincer,la 140,nu se simte nimic aiurea,nu trage,nu bate...merge k...
Vreau sa imi iau jante pana in toamna,dar pe 13 nu am gasit(sunt originale ale masinii),as vrea sa-i iau de aliaj,p 14"....dar nu stiu daca e k...trebuie ceva modificat,e prea mare bataia de cap?si ce cauciucuri merg(dimensiune)
De ce sa bei si sa conduci,cand poti sa fumezi si sa zbori...

Re: Jante 14"

#2
Buna.

Daca mergi cu jante pe 14, cu prezoane de dimensiuni stock, atunci se modifica decat dimensiunea anvelopelor. Din cate stiu, ar merge un 165/65 sau pe 50, sau extreme cu 195/40 sau 50. Sper sa nu ma insel.

Daca nu mergi pe aceeasi distanta intre prezoane, atunci trebuie sa schimbi prezoanele, sau sa pui un adaptor pentru ceea ce alegi tu.

14" 6J ET35 complet reconditionate - 195.45.14 - astea sunt jantele cu care a plecat colegul Mareo la drum : viewtopic.php?f=2&t=49

Jante aliaj pe 14" cu gume michelin energy 165/65/14 sunt maricele din cauza ca 155/55 nu se umflau - colegul k0rupt1 - viewtopic.php?f=2&t=308

jante ATS cu anvelope de vara 195/45/14 - colegul DXR - viewtopic.php?f=2&t=71

jante 14 cu gume 165/65/r14 vara 165/70/r13 iarna - colegul Uzu - viewtopic.php?f=2&t=338

In cazul in care nu vrei sa treci la 14 poti lua jante frumoase pe 13 fara nici o problema de la Alfarom Trans http://www.alfaromtrans.ro/index.php

Mai sunt si siteuri cu vanzari jante sau accesorii si piese din dezmembrari (a nu se considera reclama). Daca vad ceva o sa mai postez. Ai posibilitatea sa gasesti ceva frumos si la second hand, la un pret foarte bun si in stare buna sau foarte buna, nu numai noi. Depinde numai de tine.

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori

cron