Stopuri - vopsite rosu complet

#1
Stopurile de Matiz vopsite rosu complet : am matuit stopurile cu smirgel de 1000,1500 si 2000,dupa care am dat cu spray rosu de stopuri (nu mai retin firma) si le-am lasat la uscat,ele devin lucioase,le-am matuit din nou cu smirgel de 2000,am dat o mana de lac cu pistolul la cabina de vopsit,le-am lasat la uscat,le-am matuit din nou cu 2000,si am mai dat o mana de lac,pe urma le-am matuit cu 3000 si le-am polisat.

Mentionez,ca in trecut le-am mai facut tot asa,dar am folosit lac la spray,si nu a tinut foarte mult,dupa cateva luni,sa crapat lacul,si arata cam ciudat. De data asta vopsitorul spune ca nu ar trebui sa mai am probleme in timp.

Atasez o poza cu ele in timp ce le faceam.
Imagine

Si o poza montate pe masina. Ce am constat e ca parca s-au mai inchis putin la culoare,e fix ceea ce mi-am dorit. :)
Imagine

Re: Stopuri - vopsite rosu complet

#3
Offtopic (si rog sa se stearga dupa): Chiar crezi ca se uita la stopuri prima oara (pe masina lui Mareo, ma refer) :lol: . Are altele mai importante.

Ontopic: Suna foarte bine, dar trebuie timp si multa indemanare sa iasa bine. Sper ca in cateva saptamani sa le fac si eu. Totusi, s-ar putea sa merg pe varianta folie albastra.

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori