Re: Indicator usi deschise

#31
Bravo,la asta nu m`am gandit.voi verifica daca ajunge curent la plafoniera cand e butonul la jumatate si usile deschise.Butoanele de la usi nu cred ca sunt defecte;nu cred ca s`au stricat toate 4 dintr`o data.sau...butonul de la usa soferului face legatura si la celelalte?tin sa mentionez ca acum 1 an cand am cumparat`o,nu avea butoane decat pe usile din fata,dar am tras eu fire si la usile din spate:usa fata dreapta->usa spate dreapta,usa fata stanga->usa spate stanga.astazi voi verifica ideea lui wol si voi posta apoi.multumesc mult!

Re: Indicator usi deschise

#32
am uitat sa mentionez:de cand mi s`a defectat martori usi deschise,nici becurile de la aeroterma nu se mai aprind.doar alea.e vreo legatura intre ele,sau a fost o coincidenta?in viitorul apropiat voi desface bordul si voi pune leduri.momentan am led la pozitii,numar spate, scrumiera,pedalier,plafoniera si porbagaj.lumina alba e... altceva si nu vreau sa ma opresc aici :)

Re: Indicator usi deschise

#33
renatex scrie: am incercat sa verific sub bord daca e de acolo, dar ma depaseseste pentru ca sunt multe fire si mi`e frica sa nu stric si altceva p`acolo sau sa fac vreun foc de tabara.
M-am uitat la mine, de la plafoniera coboara prin stalpul stanga fata doua fire rosu si alb care intra intr-un manunchi de alte fire. Intr-adevar e greu de umblat acolo mai ales ca firele intra sub niste chestii de tabla.

Re: Indicator usi deschise

#34
nu vine minus pe firul de comanda din plafoniera.undeva curentul e intrerupt.am gadilat mormanul de fire de sub bord,dar nimic.nu pot sa imi dau seama cum s`a intamplat.sa am vreun scurt?s`or fi topit firele pe undeva?de ce doar firul asta? ....

Re: Indicator usi deschise

#36
am rezolvat.am desfacut ornamentele din plastic de pe stalpi,am inlocuit firele de la intrerupatoarele de pe usi si le`am legat de firul galben de la plafoniera,punand si o siguranta de 10.totul merge perfect.multumesc pentru sprijin!

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori

cron