Re: Discutii pe marginea poliței RCA

#32
Stiu.
Eu o sa incep niste demersuri cu privire la aceste discriminari de varste. Nu e normal ca noi sa plecam cu prezumptia de VINOVATI cand facem o asigurare, astfel incat sa fim taxati in mod grosolan si nejustificat de catre asiguratori. Inteleg ca e foamea mare, da' nici chiar asa.

Cine doreste sa se implice, sa imi spuna si in curand voi da detaliile.
Regulament forum Matiz-Club.ro
Stickere Matiz-Club.ro
Calendare Matiz-Club.ro

Re: Discutii pe marginea poliței RCA

#33
Mustang scrie:Stiu.
Eu o sa incep niste demersuri cu privire la aceste discriminari de varste. Nu e normal ca noi sa plecam cu prezumptia de VINOVATI cand facem o asigurare, astfel incat sa fim taxati in mod grosolan si nejustificat de catre asiguratori. Inteleg ca e foamea mare, da' nici chiar asa.

Cine doreste sa se implice, sa imi spuna si in curand voi da detaliile.
Euuuuuuuuuuu!!!!! Sar pe ei si pe mamele lor!!!!!!!!!!!!

Re: Discutii pe marginea poliței RCA

#34
Tarifele poliţelor RCA cresc din 2014

Șoferii vor plăti cu 15% mai mult pentru polițele RCA din 2014. Asigurătorii susțin că nu vor majora tarifele pentru CASCO.

Tarifele pentru poliţele de răspundere civilă auto vor creşte în 2014 cu 15%, după ce în acest an au fost majorate cu un procent similar, potivit digi24.ro.

„Există posibilitatea să se majoreze. Probabil că tot în jur de 15-16%”, spune Răzvan Popescu, director departament subscriere asigurări Generali Asigurări.

„Cred că anul viitor vom avea un maxim 10-15% o creștere a primei medii pentru RCA”, a adăugat Bogdan Andriescu, președinte UNSICAR.

La polițele CASCO, societățile de asigurări promit că nu vor fi scumpiri.

„Trăim într-un mediu concurențial foarte puternic și societățile de asigurări nu vor să-și piardă clienții”, spune Bogdan Andriescu. Sursa: romaniatv.net
Regulament forum Matiz-Club.ro
Stickere Matiz-Club.ro
Calendare Matiz-Club.ro

Re: Discutii pe marginea poliței RCA

#35
Am platit acum 3 zile la City Insurance pentru 1 an de zile suma de 305 ron, Matiz din 2008, varsta 37 ani. Cine e interesat de o oferta avantajoasa, va dau numar de telefon si cereti o oferta (spuneti ca eu v-am recomandat) : 0766 791 791 sau 0723 322 829. O cheama Ana Maria si sigur va poate da o oferta mai buna. :D
"Educația este ca erecția. Dacă o ai se vede."

Re: Discutii pe marginea poliței RCA

#36
Nu prea are cum sa dea o oferta mai buna decat cu 10-20 de lei maxim.
Problema mare e cu grupa de incadrare: ce e sub 30 de ani ... e dezastru.. +450 ron / 6 luni, cam indiferent de asigurator.
Cel putin eu, cu 7 ani de permis, BM9, trebuie sa scot 400 ron pentru 6 luni asigurare la masina. Si asta la Carpatica, unde nu imi convine sa fac datorita reputatiei proaste.

Omniasig 490 ron / Asirom 560 ron


Pentru un an, Asirom e singurul pentru care am o oferta si ma costa 1001 ron, cu trecere la BM10.
Jenant si discriminator!
Regulament forum Matiz-Club.ro
Stickere Matiz-Club.ro
Calendare Matiz-Club.ro

Re: Discutii pe marginea poliței RCA

#37
Cei care aveti peste 30 de ani nu mai ziceti cat de putin dati pe asigurari! Cum zice Mustang asa este! Pana si eu cu super-pila la asigurari si abia am scos 300 si ceva de lei pe 6 luni la Euroins si asta pentru ca a renuntat pila mea la un comision de aproape 100 de lei ;) Asa vom suferi pana la 30 de ani toti indiferent de BM, vechime permis, etc. F..k'em all!

Re: Discutii pe marginea poliței RCA

#38
Buna,baietzi...pentru asigurari RCA la pret mai bun decat ce gasiti pe piata va dau numarul de tel al colegului meu de la munca care se ocupa cu asigurari,puteti spune ca sunteti din partea mea(Sorina), sa primiti si o reducere: 0723 872 492 Octavian Balan...puteti suna de luni pana sambata, de la ora 9.00-19.00.Se pot face livrari la domiciliu,chiar si in tara trimitem...sper sa va fie de folos ;)
De ce sa bei si sa conduci,cand poti sa fumezi si sa zbori...

Re: Discutii pe marginea poliței RCA

#39
12 luni Euroins- 28 ani, bugetar,1 copil, benzina+gpl = Total comanda: 287 Lei
La ultima asigurare facuta la Carpatica nu a fost luat in calcul GPL-ul, doar benzina sau motorina. Oare influenteaza cu ceva instalatia in plus sau minus nu stiu deocamdata, mai fac un calcul maine, acum mi-e lene. :mrgreen:

Re: Discutii pe marginea poliței RCA

#41
Din ce stiam, Euroinsului nu i s-a permis in urma cu ceva timp sa mai faca asigurari RCA, pana nu solutiona problemele juridice cu privire la plata devizelor de reparatie. De atunci nu am auzit ca si-ar fi rezolvat problemele astfel incat sa poata face din nou RCA-uri.
elmo, fa o cercetare si vezi daca asigurarea este valabile, sa nu fie vreo teapa...
Regulament forum Matiz-Club.ro
Stickere Matiz-Club.ro
Calendare Matiz-Club.ro

Re: Discutii pe marginea poliței RCA

#42
Au voie sa emita, altfel nu i-ar fi facut brokerul. Au avut temporar retrasa autorizatia de emitere rca, acest lucru nu a afectat politele care erau in vigoare. Pentru valabilitatea politei puteti sa verificati in baza cedam. Daca stiti ca aveti polita si nu e in cedam atunci este un semn de intrebare.

PS: Nu lucrez in asigurari sunt doar bine informat, iar pt cei care vor o reducere substantiala fata de oferta de baza de la orice broker verificati threadul postat de mine

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Bing [Bot] și 1 vizitator

cron