Chevrolet Spark 2017

#1
M-am indragostit pe loc de chevrolet spark , ce-i drept este alta marca , dar este predecesorul matizului , sper ca nu am gresit , sper sa nu supar pe matizisti : ) , eu tot matiz am ; dar noul Spark are un motor de 1.4 , si design super , iata si cateva poze , sunt trei modele , ce parere aveti ?
Fişiere ataşate
Chevrolet Spark Z06 2.jpg
chevy_bolt-main lk.jpg
2015-SEMA-Chevrolet-Spark-RS.jpg
2016-Chevrolet-Spark-127-876x535.jpg
2016-Chevrolet-Spark-132-876x535.jpg

Re: Chevrolet Spark 2017

#4
Unul dintre ele este chevy bolt, cel portocaliu. Nu are treaba cu sparkul. Ala e o masinuta electrica.

Dealtfel, sparkul Z06 nu exista inca. Cel verde pus de tine este un virtual tuning foarte reusit avand la baza fotografia atasata de mine acum.
2016-chevrolet-spark-new.jpg
Ceea ce ai zis tu legat de motorul 1.4 este deja echipat pe Chevy Spark din 2015 - mai exact poza cu exemplarul gri.

Eu nu cred ca in 2017 sau in viitor va mai aparea Spark.

Din pacate, a trebuit sa te dezamagesc.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Regulament forum Matiz-Club.ro
Stickere Matiz-Club.ro
Calendare Matiz-Club.ro

Re: Chevrolet Spark 2017

#5
Aia verde se vinde si se fabrica numai pt piata din Asia si SUA. Poti sa iti iei una din SUA chiar acum :) : http://www.chevrolet.com/spark-fuel-efficient-car.html

Cea portocalie este un concept care are la baza Spark EV care se vinde din 2014, poti sa cumperi unul din SUA la un pret decent, sub 10000$ : https://www.truecar.com/used-cars-for-s ... /spark-ev/
Partea mai proasta este transportul si inmatricularea aici, desi fiind pur electrica ar trebui sa ai taxe relativ mici.

Spark nu a murit, doar ca nu se mai vinde in Europa. Noul model (M400, fabricat incepand cu 2015) cred ca ar fi avut mare succes, arata f bine si daca se conduce la fel de bine ca vechiul model (2010-2015) ar fi prins la tineri.
Ca detinator al vechiului model (M300), nu pot sa spun decat ca masinuta este foarte agila cu motorul de 1.2 si stabila la limita. Tabla de asemenea este OK - subtire, dar bine tratata. Minusurile sunt normale pt clasa ei - interior plasticos si plastice relativ usor de zgariat + suspensie zgomotoasa pe spate.
Daca vreti un inlocuitor pt matiz si gasiti un M300 cu motor de 1.2 la un pret bun, nu ezitati sa mergeti sa il vedeti si sa il conduceti.
ex Daewoo Matiz SE 1999

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori