Re: Zello

#17
Pentru ca vrem sau nu sa recunoastem astia cu turisme nu prea suntem vorbareti (eu fac parte din cealalta tabara - am staie cu microfon si minute) tot in tiristi sta baza. Pana cand peste 50% din acestia vor avea smartphone cu internet in cabina, pana atunci tot CB-ul este baza.
Pentru informatii actualizate si precise, cel mai sanatos este sa intrebi un coleg pe care-l intalnesti si pe care-l reperezi dupa antena de pe masina. Aici nu mai e valabila treaba.
Este o aplicatie pe telefon, ne jucam cu ea, mai sunt si multe altele, etc dar pana sa inlocuim CB-ul.....
Drumuri bune!

Re: Zello

#18
Normal ca mai dureaza...nici cu CB-uri nu s-a nascut nimeni...
Si la taximetristi aplicatiile au luat amploare .vad taxiuri cu cate 2 sau chiar 3 aplicatii. cei mai tineri folosesc din ce in ce mai rar statiile pentru luarea comenzilor.
Si pe langa asta, de ce sa mai duc grija inca unui aparat, care e greu, mai si ocupa loc in masina si trebuie sa-l montezi/demontezi(macar antena) de cate ori urci/cobori din autoturism, altfel risti sa ramai fara el si sa te mai alegi si cu un geam spart, sai un butuc stricat...
Pe langa asta, vedeti evolutia WAZE .A ajuns la o gramada de utilizatori si implicit a devenit foarte util...Datorita lui, eu am renuntat de mult la GPS, astfel am scapat de actualizari, WAZE, facandu-le automat si in timp util.
P.S. de cand am aflat de Zello, il folosesc zilnic cu sotia si cu cativa prieteni, scapand de tinutul telefonului la ureche, dar mai ales de scuzele cum ca ar fi avut telefonul pe silent si nu l-au auzit... Iar despre net, vedeti ca se extinde de la o zi la alta...
Drumuri bune !
Iarta, dar nu uita!

Re: Zello

#20
S-a fasait aplicatia! Dar asta doar pentru ca romana are "smartfon" doar pentru facebook and shit... Ar fi putut inlocui CB-urile dar in stadiul in care a ajuns acum e departe...

Re: Zello

#21
Sau pentru ca Waze a prins foarte bine :) . Eu il folosesc aproape zilnic cand merg la serviciu si de fiecare data cand merg in afara localitatii. Modul de operare mi se pare prietenos, adica te anunta daca ceva apare pe ruta pe care esti si de asemenea face actualizare automata daca schimbi ruta, deci nu mai trebuie sa intrebi pe nimeni.

Pana la urma sunt sute de aplicatii bune disponibile pe marketuri, insa doar cele care prind la public se impun. In plus, cei care dezvolta si porteaza acum aplicatiile pentru Windows Phone sunt cei mai castigati, dat fiind faptul ca WP8.1 are un mare succes la public si inca sunt putine aplicatii dezvoltate pentru el. Asa ca daca ii cunosti pe cei de la zello, poti sa le propui sa faca si o portare pe WP8, s-ar putea sa aibe mai multi clienti.
ex Daewoo Matiz SE 1999

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator