Fise bujii - Recomandari

#1
Am setul de fișe schimbate pe mașină și nu au decât câteva luni de la achiziționare. Două dintre ele au impedanța de 2,46 - 2,48 Kiloohmi. Cea de a treia am schimbat cu una mai veche care avea 2,49 Kiloohmi.

Ieri le-am scos să văd cum dă scânteie și una din ele a curentat, o alta am observat, tot cu ea scoasă, cum se plimbă un fir de arc electric de la mana mea către bobina de inducție. Este normal așa!?

Am zis să-mi cumpăr altele mai bune, am găsit aici așa ceva. Care din cele doua modele se pretează pentru Silver al meu?

Am căutat în cartea tehnică și nu am găsit unde să specifice ce impedanță trebuie să aibă fișele.
"Two things are infinite, the universe and human stupidity, and I’m not sure about the universe" - Albert Einstein

Re: Fise bujii - Recomandari

#6
Alterinativ, cei care sunt mai zgarciti sau nu gasesc Tesla pot lua si KAP (Korea Auto Parts), am avut eu 2 ani pe Matizul meu si nu am avut probleme.

Edit: Eu le-am luat de la Radacini, in general numai de acolo am oarece incredere sa iau marci pe care nu le cunosc :)
ex Daewoo Matiz SE 1999

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator