Re: Boxe fata Matiz

#2
Locasul este pentru boxe rotunde de 10cm in diametru. Magnetul ar fi bine sa nu fie mai adanc de 7-8 cm, ca sa nu-ti atinga geamul cand este coborat la maxim. Se poate rezolva totusi cu distantiere, dar avand in vedere ca ai zis ca nu vrei modificari, incadreaza-te in dimensiunile astea. La 150 ron un set de doua boxe gasesti destul de multe modele, eu iti recomand Alpine, Pioneer, Hyfonics sau In Phase.
Reconditionare faruri matuite, zgariate si aplicare de folii
Imagine

Re: Boxe fata Matiz

#5
Eu am pus fara distantier si fara aparatoare de 13 fara nici o problema. Sunt pe masina si in momentul asta dupa 2 ani de zile. Boxele sunt Pioneer si le-am cumparat din Cora, pretul fiind undeva la 100 - 110 ron.

Re: Boxe fata Matiz

#9
blue34 scrie:Multumesc pentru raspuns.M-am gandit ca daca aparatoarea aia este ovala si mai mare de 10 pot sa pun si difuzoare pe masura ei.Macar de 13 fara modificari nu merge?
si am eu difuzoare de 13 ara nici o modificare , numai ca eu am cumparat 2 masti de alea pentru difuzor(5ron amandoua) si le-am pus ca nu aveam masca de aia ca a ta ovala. deci merge, numai sa nu fie prea adanci in spate ca loveste geamul in ele

p.s daca stie cineva cadru din acela de 16,5cm care se poate cumpara din bucuresti sa imi zica si mie ca vreau sa cumpar
i hate the cops ;)

Re: Boxe fata Matiz

#10
matyZ scrie:
blue34 scrie: p.s daca stie cineva cadru din acela de 16,5cm care se poate cumpara din bucuresti
S-ar parea ca se gasesc la be-loud ... doar ca sint o idee mai scumpe decit la TME (chiar daca aici se mai plateste si transport)
Too Old to Rock and Roll: Too Young to Die (© Jethro Tull 1976)

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator