Dezmenbrare matiz.

#1
Salut, aveti idee cat as putea primi pe un matiz 1999 perfect functional la dezmembrari? singurul lucru care nu functioneaza este inchiderea centralizata din telecomanda are AC, geamuri electrice si servo, il dau la dezmembrari pentru ca l-am cumparat de la anaf fara acte si nu-l pot inmatricula ma chinui de 4 luni si am decis sa renunt la el.

Re: Dezmenbrare matiz.

#2
Ca sa-ti faci o idee, la un centru autorizat din Iasi se ofera cam 200-300 de lei plus certificatul de distrugere , cred ca asa se numeste. Am trecut prin experienta dezmembrarii , am vrut initial sa vand "epava" , am fost contactat de persoane fizice , ceream 1000 de lei dar li se parea enorm. Pana la urma am radiat-o si am dezmembrat-o eu dar , e un proces indelungat, stresant din cauza oamenilor neseriosi , daca pe partea de tinichigerie nu sta bine nu prea are rost sa o dezmembrezi. Cele mai cautate elemente: de departe jantele , delcoul , portierele , motorul dar doar ceri un pret de nimic. Eu am vandut sistemul de AC dupa un an...
Acum mai este o parte a povestii, daca nu ai nici un act nu stiu daca vreun centru autorizat va primi masina , poate doar persoane fizice.
P.S. Am intalnit persoane care au cumparat Matizuri cu 600,700 de lei cu acte , pentru a le folosi .

Re: Dezmenbrare matiz.

#3
Multumesc, il voi dezmembra eu daca este mai ok asa, nu ma grabesc sa scap de el pentru ca nu stau in banii aia si pe langa asta am un garaj unde am loc lenjer sa fac asta.

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator

cron