Geamuri electrice

#1
Salutare, am cumparat si eu 1 pereche macarale geamuri electrice fata , din pacate cel de la care le-am luat nu maia vea si butoanele, asa ca am cumparat butoane de cielo, ma poate ajuta si pe mine cineva sa le leg, la butonul de cielo am 7 pini , nu stiu care din ele este + care este - , care sunt de la geamuri .... Multumesc mult :D :D

Re: Geamuri electrice

#2
Am atasat schemele electrice de la Matiz si Cielo plus numerotarea pinilor. Se pare ca ai nevoie doar de pinii de pe laterale. Poti face o incercare cu un bec si o baterie, daca nu ai aparat de masura , butoanele sunt de fapt niste intrerupatoare , ele intrerup/inchid circuitul de 12 V.
Acum sunt curios unde pui panoul cu butoane ,cred ca butoanele de pe spate erau mai ok.
Fişiere ataşate
buton cielo.JPG
Butoane cielo
matiz.JPG
Matiz
cielo.JPG
Cielo

Re: Geamuri electrice

#3
Multumesc pentru raspunsul promt, dar am intrat tocmai acum pe seara, am desfacut azi-dimineata un buton si am verificat fiecare circuit in parte, si le-am notat :D, maine vreau sa le montez sa le verific. Iar in legatura cu asezatul... deocamdata le gasesc un loc pe undeva, peste 1-2 luni am in plan de a modifica consola centrala, cea de la schimbatorul de viteze, cu ceva costum + cotiera si vor avea un loc acolo :D . Multumesc mult pentru ajutor

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator