Re: apa

#2
Pentru spalat parbrizul si luneta e mai bine sa folosesti lichd special pentru spalat.In instalatia de racire a motorului se mai poate pune si apa distilata in antigel.
Dacat putin si bun,mai bine mult si bun!

radiator

#3
Exista un recipient pentru radiator in care se pune apa?daca da unde e/am motorul fierbinte si tabla de la capota e fierbinte,ma gandesc ca daca nu are apa sa nu se caleze motorul.

Re: antigel

#6
Frate, am o curiozitate: Pe masina asta ai dat bani, sau ai primit? Fa-ti un bine, deschide un topic la Prezentari si expune-ti acolo problemele. N-am crezut vreodata sa vad subiecte de topic ca cele pe care le-ai deschis. Stiu, esti incepator, necunoscator, si mai si beneficiezi de sfaturi aberante ale vecinilor, dar...

Re: antigel

#7
este posibil sa faca presiune in vas si sa se smulga capacul de pe filet.eu am patit la o alta masina si dupa aceea a trebuit sa pun carpa pe filet ca sa tina capacul la locul lui.cu motorul rece baga o carpa absorbanta in vas si mai scoate niste lichid. zici ca se incalzeste rau.spune-mi te rog,indicatorul de temperatura din bord trece de zona de mijloc? electroventilatorul care raceste radiatorul iti functioneaza ?
sa fie in bafta ta prietenas.

Re: apa

#8
pacat ca esti din constanta ,ca ti-as fi predat niste cursuri de mecanica intensive.totusi incearca sa te intalnesti cu baietii din club constanta sa-ti explice ce te doare si sa-ti si arate.daca deschidem topic pentru orice maruntis o sa se supere si nenea adminu.
sa fie in bafta ta prietenas.

Re: antigel

#10
oricum nu poti sa apreciezi daca e supraincalzit motorul punand mana pe capota, urmareste ceasul din bord, sa nu depaseasca cu mult mijlocul cadranului
inteleptul invata de la toti, mediocrul din experienta proprie, numai prostul le stie pe toate

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator