1. Utilizatorii noi inregistrati nu vor putea scrie in sectiunea Bazar, avand mesaje cu scopul de a vinde produse - pentru postarea unui mesaj de vanzare, este necesar ca utilizatorul sa aibe minim 25 posturi pe forum in alta sectiune decat cea comerciala;
2. Utilizatorii noi inregistrati vor trebuie sa astepte ca un mesaj de cumparare sa fie aprobat de un moderator / administrator - acestea se fac fara niciun fel de restrictie de regulament;
3. Utilizatorii care posteaza anunturi comerciale trebuie sa posteze pe sectiunile dedicate: anunturi de vanzare piese auto Matiz trebuiesc postate in sectiunea "Vanzari - piese auto, accesorii, echipamente si consumabile - Daewoo Matiz", anunturile de vanzare / cumparare / donatie boxe, subwoofere trebuiesc postate in sectiunea "Anunturi audio - auto", etc. Postarea anunturilor comerciale de tipul "diverse" in sectiunea "Vanzari - piese auto, accesorii, echipamente si consumabile - Daewoo Matiz" in care se regasesc piese auto, telefoane, subwoofere VOR FI STERSE FARA O ANUNTARE IN PREALABIL!;
4. Societatile comerciale, care doresc sa isi vanda produsele, sunt rugate sa ia legatura in prealabil cu moderatorul sectiunii sau cu unul dintre administratorii forumului prin mesaje private - postarea mesajelor fara o discutie in prealabil are ca efect stergerea mesajelor;
5. Anunturile de tip donatie se pot face oricand si la orice ora; acest tip de mesaje nu vor fi moderate de catre cineva.
6. Anunturile comerciale care nu au activitate de mai bine de 90 zile vor fi sterse automat de catre sistem, fara o avertizare in prealabil.

Vand piese matiz din dezmembrare

#1
> nu am polita portbagaj, nu mai am jante

>au ramas si se mai adauga de la un matiz 2002 si unul 2005:

ansamblu stransmisie miscare de la motor la stergatoare, fata 30 ron
motor stergatoare fata 50 ron
vas spalator parbriz SE 2 gauri 40 ron
vas expansiune 20 ron
usa spate dr 150 ron
cablu + mecanism deschidere capota 20 ron
parasolar st + dr 10 ron
scaun sofer 80 ron
scaun pasager 80 ron
bancheta spate 100ron
centuri fata 25 ron bucata
ceasuri bord 50 ron
consola centrala 35 ron
plafoniera 15 ron
calorifer 100 ron
tetiere spate 40 ron ambele
plastic sub far dr 10 ron buc
brat stergator fata 15 buc
oglinda dr cu reglaj interior 60,
oglinda st geam crapat 20
oglinda exteriora st si dr 40 ron buc
bord SE 100 ron
bord decolorat 50 ron
ansamblu directionare aer 50
tubulatura aer (cea din bord) 50
coloana directie 60
aeroterma 80
polite portbagaj, cele pe care se prind boxele, 30 setul, sau 100 cu boxe standard, de fabrica
macarale geam doar fata (model E) 30 buc
geam usa st si dr fata cu cheder 50 ron buc
geam usa spate st+dr cu cheder 50
geam triunghiular usa fata + cheder 30
mecanism inchidere usa 20 buc
ansamblu schimbator 30 ron
electroventilator 100
calculator 150
rezervor benzina 40
gura umplere rezervor 25 ron
usita rezervor 10
pompa frana + servo 100
fuzeta + disc+rulment 70 ron
etrieri 150 ron (ambi)
bascula 40 ron
planetara 100 ron
arc+amortizor fata st+dr 100 buc
electromotor 150
ansamblu pedalier 100 ron
orice piesa de la injectie
bara stabilizatoare 50
bobina inductie Euro2 30ron
cablu ambreiaj 20ron
cabluri schimb viteze 50 ron
cablu vitezometru 20ron
comutator stergatoare 20 ron
comutator semnalizare 20 ron
bloc comanda climatizare cel cu butoane 80ron
retrovizoare interioara 20ron
senzor acceleratie 50 ron
parbriz SE cu parasolar inclus 150 ron
haion albastru cu luneta si un pic de rugina si 2 grile de dezaburire intrerupte 300 ron
set geamuri cu tenta verde (originale) 250 ron sau 50 si geamuri normale la schimb
IAC 50 ron
pompa benzina 200ron
bloc motor 200ron
cutie de viteze 400 ron

se adauga piese matiz euro 3 2005

motor E3, 66 000km, e pe masina se poate proba -1500 ron discutabil
cutie de viteze E3, 500 ron
bobina inductie E3 200 ron
modul cip + cheie + butuc contact + butuci usi si haion 200 ron
sonda lambda E3 150
ecu E3 300
instalatie AC completa, cu radiatorul indoit dar inca etans, se poate proba 800 ron
si multe altele, din pacate nu pot vinde nimic din ce afecteaza functionarea motorului pana nu vand motorul (pentru proba)

si multe altele...

tel: 0722314034
inteleptul invata de la toti, mediocrul din experienta proprie, numai prostul le stie pe toate

Re: Vand piese matiz din dezmembrare

#3
alin scrie:salut ai idee se potriveste cutia de viteze de E3 pe un E2?


cred ca da, stiu sigur ca de e2 nu se potriveste pe e3 ca nu are senzorul de viteza

ca structura eu stiu ca sunt identice, dar 100% nu iti pot garanta
inteleptul invata de la toti, mediocrul din experienta proprie, numai prostul le stie pe toate

Re: Vand piese matiz din dezmembrare

#5
Wol .. de cand zic sa imi fac drum spre militari sa ajung la tine .. si niciodata nu apuc. Programul ma omoara. Imi poti recomanda un mecanic sau service, sa imi verifice si mie directia, eventual tu daca poti, pentru a cumpara ce am nevoie de la tine? Stiu sigur ca am nevoie de planetare, dar cred ca mai am si altceva. Din cate am inteles de la un "semi"-mecanic ar fi si semi-lonjeronul. Sper sa nu spun ceva gresit. Eventual ma intereseaza si intrerupatoarele de usa pentru plafoniera.

Apropo - La multi ani si spor la vanzare.
Bafta.

Re: Vand piese matiz din dezmembrare

#6
mannu scrie:se potriveste 100% de euro 3-4 la euro2
multumim de informatie


Trak-X scrie:Wol .. de cand zic sa imi fac drum spre militari sa ajung la tine .. si niciodata nu apuc. Programul ma omoara. Imi poti recomanda un mecanic sau service, sa imi verifice si mie directia, eventual tu daca poti, pentru a cumpara ce am nevoie de la tine? Stiu sigur ca am nevoie de planetare, dar cred ca mai am si altceva. Din cate am inteles de la un "semi"-mecanic ar fi si semi-lonjeronul. Sper sa nu spun ceva gresit. Eventual ma intereseaza si intrerupatoarele de usa pentru plafoniera.

Apropo - La multi ani si spor la vanzare.
Bafta.
LA MULTI ANI si tie, nu prea ma bag la diagnosticare si nici nu stiu un mecanic de incredere (mecanicii seriosi sunt pasari rare) vorbeau baietii pe forum de un mecanic foarte priceput la matiz, dar nu mai retin cum il cheama, poate ne ajuta cineva cu numele si un nr de tel. si eu as vrea sa merg la el pentru un reglaj al timoneriei (daca nu cumva am cutia varza)
si cu piesele om vedea dupa
inteleptul invata de la toti, mediocrul din experienta proprie, numai prostul le stie pe toate

Re: Vand piese matiz din dezmembrare

#8
Bulanu scrie:Scuze de off-topic, dar Wol, unde nu-i cap, vai de picioare nu-i asa?.. ai dat tu minunatie de cutie de viteze pe bani de nimic :)) ca sa tragi acum din greu cu cutia ta.. :)))


Up pentru topic, are marfa buna garantat :)))

voi intelegeti ca eu am mai multe masini la dezmembrare? deci mai am cel putin o cutie buna, e adevarat ca cea vanduta tie era cea mai buna, dar am preferat sa o dau pe cea mai buna ca sa nu am griji ca nu iti merge ca dai bani degeaba pe manopera... ;)

si reecunosc la mine e si problema de lene si lipsa de timp si de prostul obicei de a trage de masina pana crapa de tot
inteleptul invata de la toti, mediocrul din experienta proprie, numai prostul le stie pe toate

Re: Vand piese matiz din dezmembrare

#9
wol scrie:
Bulanu scrie:Scuze de off-topic, dar Wol, unde nu-i cap, vai de picioare nu-i asa?.. ai dat tu minunatie de cutie de viteze pe bani de nimic :)) ca sa tragi acum din greu cu cutia ta.. :)))


Up pentru topic, are marfa buna garantat :)))

voi intelegeti ca eu am mai multe masini la dezmembrare? deci mai am cel putin o cutie buna, e adevarat ca cea vanduta tie era cea mai buna, dar am preferat sa o dau pe cea mai buna ca sa nu am griji ca nu iti merge ca dai bani degeaba pe manopera... ;)

si reecunosc la mine e si problema de lene si lipsa de timp si de prostul obicei de a trage de masina pana crapa de tot

din fericire, am un socru plin de scule si foarte priceput :), care mi-a montat cutia, pentru o sticla de finlandia la 1L :)... timp, in care am si baut-o impreuna :) deci manopera nu m-a costat nimic...

Re: Vand piese matiz din dezmembrare

#11
Trak-X scrie:Wol .. ai cumva traseul de dezaburire dupa luneta? :D .. fara luneta, ca aia o am intacta :D

da, am citit despre problema ta, dar nu cred ca se poate transfera traseul de pe o luneta pe alta, eu am luneta cu traseul bun...

> nu am polita portbagaj, nu mai am jante

>au ramas si se mai adauga de la un matiz 2002 si unul 2005:

ansamblu stransmisie miscare de la motor la stergatoare, fata 30 ron
motor stergatoare fata 50 ron
vas spalator parbriz SE 2 gauri 40 ron
vas expansiune 20 ron
cablu + mecanism deschidere capota 20 ron
parasolar st + dr 10 ron
scaun sofer 80 ron
scaun pasager 80 ron
bancheta spate 100ron
centuri fata 25 ron bucata
ceasuri bord 50 ron
consola centrala 35 ron
plafoniera 15 ron
calorifer 100 ron
tetiere spate 40 ron ambele
plastic sub far dr 10 ron buc
brat stergator fata 15 buc
oglinda dr cu reglaj interior 60,
oglinda st geam crapat 20
oglinda exteriora st si dr 40 ron buc
bord SE 100 ron
bord decolorat 50 ron
ansamblu directionare aer 50
tubulatura aer (cea din bord) 50
coloana directie 60
aeroterma 80
polite portbagaj, cele pe care se prind boxele, 30 setul, sau 100 cu boxe standard, de fabrica
macarale geam doar fata (model E) 30 buc
geam usa st si dr fata cu cheder 50 ron buc
geam usa spate st+dr cu cheder 50
geam triunghiular usa fata + cheder 30
mecanism inchidere usa 20 buc
ansamblu schimbator 30 ron
electroventilator 100
calculator e2 130
rezervor benzina 40
gura umplere rezervor 25 ron
usita rezervor 10
pompa frana + servo 100
fuzeta + disc+rulment 70 ron
etrieri 150 ron (ambi)
bascula 40 ron
planetara 100 ron
arc+amortizor fata st+dr 100 buc
electromotor 150
ansamblu pedalier 100 ron
orice piesa de la injectie
bara stabilizatoare 50
bobina inductie Euro2 30ron
cablu ambreiaj 20ron
cabluri schimb viteze 50 ron
cablu vitezometru 20ron
comutator stergatoare 20 ron
comutator semnalizare 20 ron
bloc comanda climatizare cel cu butoane 80ron
retrovizoare interioara 20ron
senzor acceleratie 50 ron
parbriz SE cu parasolar inclus 150 ron
haion albastru cu luneta si un pic de rugina si 2 grile de dezaburire intrerupte 300 ron
set geamuri cu tenta verde (originale) 250 ron sau 50 si geamuri normale la schimb
IAC 50 ron
pompa benzina 200ron
bloc motor 200ron
cutie de viteze 400 ron

se adauga piese matiz euro 3 2005
motor E3, 1300 sau chiuloasa E3 650 ron bloc mot 650 ron
masina are 66 000km, dar e posibil sa fie km dati inapoi, deci probabil are undeva la 100 000
cutie de viteze E3, 500 ron
bobina inductie E3 200 ron
sonda lambda E3 150
ecu E3 250
caseta directie 150
instalatie AC completa, cu radiatorul indoit dar inca etans 700 ron
usi stanga zgariate de la un accident 100 ron/buc pun poze pt cine e interesat


si multe altele...

tel: 0786980300
Ultima oară modificat 10 Ian 2012, 14:26 de către wol, modificat 1 dată în total.
inteleptul invata de la toti, mediocrul din experienta proprie, numai prostul le stie pe toate

Re: Vand piese matiz din dezmembrare

#13
adaug de la un prieten niste piese, preturi fixe

- brate suspensie spate stanga si dreapta matiz 120 ron ambele piese noi
- fuzeta (doar partea metalica in care intra planetara si pe care sunt prezoanele pt roata) matiz 50 ron piesa noua
- rulment fata matiz 40 piesa noua
- far matiz cu motoras 95 ron piesa sh
- stop logan crapat, 55 ron
- radiator tico
inteleptul invata de la toti, mediocrul din experienta proprie, numai prostul le stie pe toate

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori

cron