Re: Forum Matiz-Club.ro

#132
Un mic update referitor la sticker...
Sticker-ul gasit de Mustang si curatat de watermark-uri nu poate fi folosit :(
O sa incerce un grafician sa il redeseneze astfel incat totul sa fie ok...
O sa va tin la curent cu evolutia si poate pana sambata o sa avem si stiker-ul de proba :)
Nu accelera mai mult decat ingerul tau poate zbura...

Re: Forum Matiz-Club.ro

#133
Știți că sunt niște forumuri străine cu graficieni foarte experimentați care pentru câțiva dolari fac sigle de mori. În plus, ai și de unde alege, pentru că e sub formă de licitație, deschizi un topic, dai date despre ce vrei (formă, culori, etc), și apoi topicul se umple de variante cu watermark de la useri. Tu alegi ce-ți place, virezi cei câțiva dolari (paypal de obicei) și primești poza bineînțeles vectorizată și fără watermark-uri. O siglă frumoasă și colorată pentru un site e vreo 15-20$. Ori, un sticker care probabil e monocolor, cred că se situează la 5-10$.

Ar fi o idee să încercăm ceva de genul ăsta, postăm cereri pe vreo 2-3 astfel de forumuri, centralizăm totul într-un topic aici pe MatizClub, și userii aleg designul care le place cel mai mult.
DRS 2 IMPRESS

Re: Forum Matiz-Club.ro

#134
Pai acum depinde ce se doreste... Ultima oara ramasese ca nu schimbam forma sticker-ului ci doar scrisul Matiz-Club.ro
Nu accelera mai mult decat ingerul tau poate zbura...

Re: Forum Matiz-Club.ro

#136
A, dacă sigla rămâne aceeași asta-i altceva. Credeam că vreți alta, de aceea venisem cu varianta forumurilor.
DRS 2 IMPRESS

Re: Forum Matiz-Club.ro

#137
Puteți să-mi trimiteți mie sigla sau ce aveți, în orice format, să o modific eu... doar să-mi spuneți cum o vreți ;)
Matizel și Albăstrica

Save water. Drink beer!

Re: Forum Matiz-Club.ro

#139
OK. Nu-i bai. O modificam și o vectorizam și eu așa cum ar fi trebuit, numai să vă ajut.
Matizel și Albăstrica

Save water. Drink beer!

Re: Forum Matiz-Club.ro

#140
liviunp scrie:OK. Nu-i bai. O modificam și o vectorizam și eu așa cum ar fi trebuit, numai să vă ajut.
Daca nu are cum, sau daca nu poate, o rezolvam noi. Te asteptam diseara la intalnire sa ne cunoastem. Cu sau fara masina. Tot aia e.

Re: Forum Matiz-Club.ro

#141
Cu părere de rău, nu pot veni azi. Stau în comuna Pantelimon și se iese foarte greu cu maxi-taxi din comuna. În plus față de asta sunt și cu copchila singur acasă. Azi, sâmbata, maxi-taxi circula foarte rar și este și foarte aglomerat. Oricum săptamâna viitoare nu o ratez...

Pot să încep să fac lista de prezență de acum pentru săptămâna viitoare? :D

1. Je
:lol:

LE. Lista ar tebui la secțiunea Întâlniri...
Matizel și Albăstrica

Save water. Drink beer!

Re: Forum Matiz-Club.ro

#142
Vad ca pe langa modificarile legate de sectiuni, ai adaugat si un logo. Foarte frumos. Desi nu stiu daca e calitatea slaba sau rezolutia foarte mica si din cauza asta se vede foarte pixelat. Oricum, este un pas inainte.

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori

cron