Aceasta sectiune este dedicata prezentarilor de masini (fie ele stock sau modificate), iar pozele sunt obligatorii - neatasarea unei fotografii la maxim 3 zile de la postarea topicului de prezentare are ca efect stergerea acestuia. Incepand cu 20.11.2014, publicarea numarului de inmatriculare NU este obligatoriu la deschiderea unui topic nou de prezentare, asadar puteti denumi topicul cum doriti.

Discutiile legate de consum, probleme tehnice, service-uri, nemultumiri, etc, vor fi postate la sectiunile dedicate.

Re: Masina mea inca este pe cale de schimbare !

#22
Nu te supara, dar mi se pare ca majoritatea schimbarilor le faci la impuls si in graba.
1. Vopsirea buzelor de la janta nu ti-a luat mai mult de 5 minute, nu ai mascat nimic, nu ai dat rotile jos, nimic. Banuiesc ca de matuit vopseaua veche si de degresat nici nu se poate pune problema.
2. Bordul tau arata ca un pom de Craciun, iar albastrul ala iti ia ochii la propriu. Probabil ca nu conduci noaptea sau conduci cu luminile stinse, altfel nu inteleg cum de nu ai orbit inca...

Cand vrei sa faci ceva la masina, ia o pauza de 5 minute, gandeste-te cum va arata dupa si daca merita sa faci modificarea.
ex Daewoo Matiz SE 1999

Re: Masina mea inca este pe cale de schimbare !

#23
Gentile le-am degresat , matuit inainte si am dat cu primer , cauciucurile erau vechi , deci acum sunt la gunoi , de aceea am dat peste ele , circul mult si noaptea si nu ma deranjeaza lumina albastra , o ador , un potentiometru am sa imi pun , sa dau luminozitatea mai mica noaptea sau mai mare ziua , se rezolva , in timp ; multumesc pt sfaturi

Re: Masina mea inca este pe cale de schimbare !

#28
Nu vreau sa supar pe nimeni , dar incep sa cred ca ZZTOP ia totul doar ca sa jigneasca sau sa ofenseze , ia - o mai usor man , cred ca toti care am intrat aici pe forum , am intrat sa invatam , sa ne facem cat mai multi prieteni cu matizuri , pentru sfaturi constructive , etc , nu pentru altecele , dinastia sunt destui , incearca sa fii mai serios man , este o rugaminte , multumesc anticipat , tot timpul esti gigi contra , chiar asa ?! ;

Re: Masina mea inca este pe cale de schimbare !

#29
Adevarul e ca zztop e cam ironic pe topic si usor usor se apropie de incalcarea regulamentului:
Regulament Matiz-Club.ro scrie:2. e. Nu sunt permise atacurile la persoane!
Eu zic sa temperam putin atacurile finute la persoane, pentru ca se pot taxa cu niste avertismente / banari.

Intr-adevar, masina nu e nici pe departe ce trebuie, asta nu inseamna ca omul in cauza nu poate invata. Insa ironiile si insultele, nu duc niciodata intr-o directie pozitiva o discutie.

Asta e singura atentionare scrisa pe care o mai fac. Daca se continua in ritmul asta, se pot aplica sanctiunile mai sus mentionate.
Regulament forum Matiz-Club.ro
Stickere Matiz-Club.ro
Calendare Matiz-Club.ro

Re: Masina mea inca este pe cale de schimbare !

#30
Apreciez corectitudinea, si, daca postarile mele au adus vreo atingere interesului vreunei persoane sau au lezat in vreun fel imaginea acesteia, sint de acord sa mi se suspende contul pe acest forum. In cazul in care dimpotriva persoana in cauza nu s-a simtit ofensata in nici un fel, atunci cred ca nu exista nici un motiv pentru a mi se inchide contul. In orice caz ar considera administratorul sa faca, il aprob. Prefer sa fac un om fericit prin suspendarea contului meu, daca aceasta ii aduce chiar si doar o secunda de multumire.

O zi buna!

PS. Acesta este ultimul mesaj pe care il postez.
Respect!...pentru ca imi pasa.

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori

cron