Aceasta sectiune este dedicata prezentarilor de masini (fie ele stock sau modificate), iar pozele sunt obligatorii - neatasarea unei fotografii la maxim 3 zile de la postarea topicului de prezentare are ca efect stergerea acestuia. Incepand cu 20.11.2014, publicarea numarului de inmatriculare NU este obligatoriu la deschiderea unui topic nou de prezentare, asadar puteti denumi topicul cum doriti.

Discutiile legate de consum, probleme tehnice, service-uri, nemultumiri, etc, vor fi postate la sectiunile dedicate.

B-65-XHN

#1
Salut,

ma numesc Savu si pentru inceput as dori sa salut totii membrii MatizClub.
Sunt din Bragadiru Ilfov, posesor al unui matiz verde fabricatie 2008.
Savu
0731020981
Fişiere ataşate
IMG_20160728_120114.jpg
Poze cu masina
IMG_20160728_120121.jpg

Re: B-65-XHN

#2
Ca un scurt istoric,

masina a fost achizitionata in 2015 cu 27301 km reali, are ceva probleme de tinichigerie, cred ca rezolvabile, am schimbat pana acum uleiul si filtrele de vreo 3 ori, am facut distributia, franele pe fata, bujii si fise, astea pana sa il intalnesc pe Tudor. Dupa ce l-am intalnit, am mai schimbat, cablu de ambreiaj, bratul de fata dreapta cu bucsele aferente, s-a schimbat lichidul de frana, curata IAC-ul (cred) si se vede schimbarea persoanei care se ocupa de bubu ( copii sunt de vina), masina se misca altfel, in sens bun. Aerul comditionat merge a fost schimbat freonul si uleiul fara alte probleme la ac.
Savu
0731020981

Re: B-65-XHN

#5
Acestea sunt problemele de rugina. Daca se poate schimba usa fata dreapta si as iesi mai bine ca bani, sunt dispus la orice sugestie
Savu
0731020981
Fişiere ataşate
IMG_20160729_192328.jpg
dreapta spate
IMG_20160729_192341.jpg
stanga fata
IMG_20160729_192401.jpg
dreapta fata

Re: B-65-XHN

#6
Cel mai bine mergi la dezmebrari, poate le gasesti la culoare. Cauta masini aduse din afara, au tabla mult mai buna. Eu as lua ambele usi dreapta + aripa spate. Tinichigiu gasesti pe forum, la sectiunea service parca.
ex Daewoo Matiz SE 1999

Re: IF-08-KNW

#11
Salutare tuturor,

a trecut ceva vreme de cand nu am mai intrat pe forum, dar am si rezolvat cateva probleme pe care le aveam inainte (rugina),
Imagine
[/url]
Imagine
[/url]

dar pentru ca masina face kilometri in Bucuresti, are cateva revizii de ulei (cel putin 3 de cand am masina), are folie omologata RAR, cu ajutorul dl doctor al matizului( adica Tudor), am reusit sa verifici injectoarele, am reglat culbutori (s-a rezolvat un tacanit la motor), bucsa din caseta de directie, polisat farurile din nou, schimbat placutele fata . Au mai fost schimbate rulmenti pe spate si kitul de ambreiaj.

Cam atat pana acum, momentan nu mai troncane nimic, nu mai bate pe nicaieri

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori

cron