Aceasta sectiune este dedicata prezentarilor de masini (fie ele stock sau modificate), iar pozele sunt obligatorii - neatasarea unei fotografii la maxim 3 zile de la postarea topicului de prezentare are ca efect stergerea acestuia. Incepand cu 20.11.2014, publicarea numarului de inmatriculare NU este obligatoriu la deschiderea unui topic nou de prezentare, asadar puteti denumi topicul cum doriti.

Discutiile legate de consum, probleme tehnice, service-uri, nemultumiri, etc, vor fi postate la sectiunile dedicate.

B-83-WTF

#1
Va Salut ! Ma numesc Toma Razvan Nicusor si sunt posesor din 2013 al unui Matiz Euro3 E/AC 2005 . Din februarie 2014 sunt membru al acestui club si cand am timp particip si la intalniri unde atmosfera este Super OK .
IMG_20160409_092800.jpg
In decursul timpului am facut mai multe modificari , pe care le voi prezenta in postarile viitoare .

Re: B-83-WTF

#6
Va Salut ! Dupa mai mult de un an , mai scriu la prezentare . Cand am luat matizul avea 96000 km . Prima data am schimbat distributia (curea , rola intinzatoare si pompa apa ) si consumabilele : filtre (aer si ulei ) , ulei , saboti , placute si garnituri etriere si antigel .
Ca imbunatatiri , facute de mine : inchidere centralizata , alarma , avertizor lumini aprinse (Cielo) , proiectoare ceata conform schemei din manualul de reparatii ( schimbat maneta , cu aprindere proiectoare ) , oglinzi incalzite si cu reglaj din interior , geamuri electrice fata , antena radio originala , deschidere haion din buton sau telecomanda alarma , prize 12 V tip bricheta suplimentare , alimentare 5V la parasolar pentru handsfree si pentru camera filmat in trafic , turometru , temporizator stergatoare ( Dacia ) cu schimb de maneta ( pozitie intermitent ) , buton pentru indicatorul de benzina si schimbat volan cu unul de Matiz SE .

Re: B-83-WTF

#7
Salutare ! Cu parere de rau m-am despartit azi de Matiz , doresc noului proprietar multi kilometri , fara incidente . Din luna iunie Matizul devenise masina de rezerva , statea in parcare nefolosita . In cei 4 ani cat am avut Matizul am facut 41000 km fara incidente , acum are 137000 km . Voi ramane activ pe forum si cat imi sta in putere va voi ajuta pe toti , macar cu sfaturi .
La intalniri , inclusiv la cele nationale , cate vor mai fi voi veni cu placere .
O Seara Buna !

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori

cron