Aceasta sectiune este dedicata prezentarilor de masini (fie ele stock sau modificate), iar pozele sunt obligatorii - neatasarea unei fotografii la maxim 3 zile de la postarea topicului de prezentare are ca efect stergerea acestuia. Incepand cu 20.11.2014, publicarea numarului de inmatriculare NU este obligatoriu la deschiderea unui topic nou de prezentare, asadar puteti denumi topicul cum doriti.

Discutiile legate de consum, probleme tehnice, service-uri, nemultumiri, etc, vor fi postate la sectiunile dedicate.

Re: SGB

#291
Foarte frumoasa masina , si mai ales jantele si de 13" si 15 " , am vazut ca ai facut conturul la faruri cu negru , e legal ? , se leaga de asta politia sau la ITP ? , ca as vrea si eu sa imi fac , ma inspir de pe ici pe colo , ca vreau si eu sa pun masinuta la punct .

Re: SGB

#292
Mustang scrie:
19 Feb 2012, 22:39

- suportul si ceasurile suplimentare (turometru si voltmetru LAMPA cu 7 culori)
- deschidere portbagaj din telecomanda
Salut.

Poti sa-mi dai, te rog, mai multe detalii legate de montarea turometrului si a deschiderii portbagajului din telecomanda?

Ma intereseaza cam care e procesul pentru monntarea turometrului, care sunt pasii.
Sunt incepator si imi este putin greu fara turometru.

Mersi mult :D

Re: SGB

#293
1. Turometrul se leaga direct la bobina de inductie in cazul in care ai un Matiz Euro2 - daca ai un Euro 3 iti trebuie un sumator pentru cele 3 bobine pe care le ai.
2. Deschiderea portbagajului din telecomanda se face doar daca ai o alarma care suporta acest lucru si iti trebuie un solenoid.

Ti-as da detaliat cum e facuta masina, dar in prezent persoana care mi-a facut-o nu mai este printre noi ca sa iti dau toate detaliile tehnice.
Regulament forum Matiz-Club.ro
Stickere Matiz-Club.ro
Calendare Matiz-Club.ro

Re: SGB

#296
Mustang scrie:
12 Feb 2018, 09:11
Pentru ce ai vrea sa schimbi ceasurile?
Nu trebuie sa faci asta.
Mi-am dat seama tarziu. Credeam ca schimbi ceasurile si turometrul va veni undeva intre ele, dupa mi-am dat seama ca o sa vina montat pe bord intr-un fel :))

Re: SGB

#300
Dupa 10 ani in posesia mea si alti 4 inainte in posesia altcuiva, Matizul a decedat.
Tabla mașinii a avut de suferit drastic in urma unui accident in februarie in care a fost declarata dauna totala.
La o verificare, intr-o tentativa de reparatie s-a descoperit dauna cea mai mare: rugina care mancase toata masina.
Asadar, povestea ei, cu totul, se incheie aici.

Topic inchis.
Regulament forum Matiz-Club.ro
Stickere Matiz-Club.ro
Calendare Matiz-Club.ro

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori

cron