Re: [Bucuresti] Mecanica Daewoo Matiz & Chevrolet Spark

#319
15.12.2017/D.nul Alexandrescu V.
Bogdana / TR / Matiz euro II SE Power

Revizie:
*Inlocuire ulei & filtre
*Inlocuire cablu ambreiaj
*Inlocuire / aerisire frane (lichid frana DOT4)
*Reglare joc roti spate
*Inlocuire ulei cutie 75W80
*Inlocuire bujii/fise/capac delco
*Inlocuire vas expansiune si antigel

- Si bineinteles diagnoza la finalul operatiilor din partea casei ;)

Drumuri bune!
*Mecanica MATIZ & SPARK
*Revizii periodice
*Diagnoza Daewoo fabr. 99-2008
<< Tel : 0721 387 857 - Tudor >>
https://www.facebook.com/MATIserv/
Fişiere ataşate
20171215_111208.jpg
20171215_084855.jpg
20171215_084909.jpg

Re: [Bucuresti] Mecanica Daewoo Matiz & Chevrolet Spark

#322
22.12.2017
Robert ( PH - Mizil)

* Remediere cod eroare P0300 (atentie, cod generalist).
-Inlocuire injector.
*Inlocuire kit distributie.
*Inlocuire curele ac & alternator.
*Inlocuire ulei motor.
*Inlocuire bascule, bielete, capete bara, bucsi bara stabilizatoare.
*Inlocuire ulei cutie.
*Inlocuire lichid frana.
*Inlocuire senzor clapeta TPS.
*Mecanica MATIZ & SPARK
*Revizii periodice
*Diagnoza Daewoo fabr. 99-2008
<< Tel : 0721 387 857 - Tudor >>
https://www.facebook.com/MATIserv/
Fişiere ataşate
20171222_122646.jpg
20171221_165015.jpg
20171221_165222.jpg
20171222_093337.jpg
20171222_105347.jpg

Re: [Bucuresti] Mecanica Daewoo Matiz & Chevrolet Spark

#323
04.01.2018
Vlad - Mosilor

*Inlocuire cabluri timonerie.
*Inlocuire placute frana.
*Inlocuire piston frana si garniruri.
*inlocuire saboti frana & reglaj frana parcare.
*Inlocuire cablu ambreiaj.
*Inlocuire lucas semnal aripa stanga.

Drumuri bune!
*Mecanica MATIZ & SPARK
*Revizii periodice
*Diagnoza Daewoo fabr. 99-2008
<< Tel : 0721 387 857 - Tudor >>
https://www.facebook.com/MATIserv/
Fişiere ataşate
20170327_174813.jpg
20180104_113812.jpg
20180104_113821.jpg
20160812_111816.jpg
20170327_174806.jpg

Re: [Bucuresti] Mecanica Daewoo Matiz & Chevrolet Spark

#324
Robert din Mizil chiar tine la masina, felicitari si mecanicului si posesorului! :)

Maestre Tudor, o sa trec pe la tine in perioada urmatoare cu o chestie noua la Epica. Intai trebuie sa merg la un service de tobe ca sa inlocuiesc racordul flexibil, dupa aia te sun sa iti spun ce am exact de gand sa fac, dar am zis sa te pun in garda de pe acum :D
ex Daewoo Matiz SE 1999

Re: [Bucuresti] Mecanica Daewoo Matiz & Chevrolet Spark

#325
vali82 scrie:
09 Ian 2018, 10:13
Robert din Mizil chiar tine la masina, felicitari si mecanicului si posesorului! :)

Maestre Tudor, o sa trec pe la tine in perioada urmatoare cu o chestie noua la Epica. Intai trebuie sa merg la un service de tobe ca sa inlocuiesc racordul flexibil, dupa aia te sun sa iti spun ce am exact de gand sa fac, dar am zis sa te pun in garda de pe acum :D
Oricand cu placere Vali :)
*Mecanica MATIZ & SPARK
*Revizii periodice
*Diagnoza Daewoo fabr. 99-2008
<< Tel : 0721 387 857 - Tudor >>
https://www.facebook.com/MATIserv/

Re: [Bucuresti] Mecanica Daewoo Matiz & Chevrolet Spark

#326
Discut intr-o vineri cu dl.Tudor pt o programare cu dl Tudor pt o sambata.Dupa aia revin cu telefon ca nu mai pot ajunge(am o ruda bolnava care depinde de mine).Operatie si alte alea.
Programez ulterior pt alta sambata.Revin cu telefon (ramasese pt ora 2) ca intarzii dar ajung cel tarziu la la 3.Nici vorba.Bun.Ok.Am inteles.
Revin cu telefon marti pt miercuri.La ce ora?La 15-15.30.Dar sunati-ma cu 1 h inainte.Sun cu 1.5h inainte ,imi luasem liber.Pai,veniti la 6 (!!!) ca am pe cineva inainte si am promis omului ! WTF???
Il sun apoi,ii spun ca ramasese pt ora 3,inteleg sa mai astept 1h ca asa am patit si eu mai sus,dar 3h???Si pe cine programase peste mine?Mi-am luat degeaba liber.Pai daca e ,mai bine mergeti in alta parte.Am ramas patrat.Halal mecanic !
Neserios!Amator.Mare maestru,te doare capul !Am fost in multe service-uri si la mecanici de cartier dar mai rau ca aici de departe nu am vazut asa ceva.
Succes mai departe cu ,clientii !

Re: [Bucuresti] Mecanica Daewoo Matiz & Chevrolet Spark

#327
Deci ca sa lamurim situatia...
Eu nu lucrez in regim de service iar comentariul tau de *** ma lasa indiferent.

Din cate imi aduc aminte ti.am spus ca ne vedem la 18:00 iar daca te grabesti poti merge in alta parte.. ce naiba ti s.a parut atat de anormal?
Tu ai dreptul sa amani programarea...eu nu...

Sper sa nu ma deranjezi vreodata.
*Mecanica MATIZ & SPARK
*Revizii periodice
*Diagnoza Daewoo fabr. 99-2008
<< Tel : 0721 387 857 - Tudor >>
https://www.facebook.com/MATIserv/

Re: [Bucuresti] Mecanica Daewoo Matiz & Chevrolet Spark

#328
KonstantinGM scrie:
07 Feb 2018, 14:51
Discut intr-o vineri cu dl.Tudor pt o programare cu dl Tudor pt o sambata.Dupa aia revin cu telefon ca nu mai pot ajunge(am o ruda bolnava care depinde de mine).Operatie si alte alea.
Programez ulterior pt alta sambata.Revin cu telefon (ramasese pt ora 2) ca intarzii dar ajung cel tarziu la la 3.Nici vorba.Bun.Ok.Am inteles.
Revin cu telefon marti pt miercuri.La ce ora?La 15-15.30.Dar sunati-ma cu 1 h inainte.Sun cu 1.5h inainte ,imi luasem liber.Pai,veniti la 6 (!!!) ca am pe cineva inainte si am promis omului ! WTF???
Il sun apoi,ii spun ca ramasese pt ora 3,inteleg sa mai astept 1h ca asa am patit si eu mai sus,dar 3h???Si pe cine programase peste mine?Mi-am luat degeaba liber.Pai daca e ,mai bine mergeti in alta parte.Am ramas patrat.Halal mecanic !
Neserios!Amator.Mare maestru,te doare capul !Am fost in multe service-uri si la mecanici de cartier dar mai rau ca aici de departe nu am vazut asa ceva.
Succes mai departe cu ,clientii !

Nu iau apararea lui Tudor dar hai sa iti zic cateva chestii:
1. Prima data se intelege o amanare.
2. In momentul cand amani o data si suni a doua oara sa spui ca intarzii, deja esti TU neserios, nu cel care te refuza.
3. Ti se pare normal ca un om care si-a luat teapa o data, a doua oara risca sa isi ia teapa, sa te programeze pe tine cu prioritate? La o adica nici nu stia daca tu o sa mai vii, dupa cum te-ai comportat anterior.
4. Daca te apuci de o masina, nu stii cand o termini; daca ai fi lucrat in domeniu, ai fi stiut ca nu e programare la dosare de dauna ca sa fii primit la o ora anume. Nici la stomatolog nu stie doctorul cand iti termina lucrarea odata ce a inceput cu pacientul programat la 4. Doar nu era sa lase masina omului desfacuta si sa te ia pe tine de pe strada, nu?
5. Daca ti-a zis sa vii dupa ora 6, aia a fost. Nu iti convenea, plecai. Tu cum ai facut in data de sambata, a doua oara, cu incercarea de a te intinde cu o ora?
6. Daca ai fi dus o masina la el, si nu te comportai ca un om neserios, ai fi stiut ca omul lucreaza bine si e serios. Si ti-o spun eu si mai multi indivizi care am intrat pe mainile lui.
7. Si ti-ai facut cont pe www.Matiz-Club.ro doar pentru review-ul asta?
Din cate stiu nu e service.ro incat sa se dea reviewuri pe service-uri ca la booking.ro pentru hoteluri.

Eu zic sa iti vezi matale nitel de lungul nasului, sa respecti un lucru cand vorbesti si dupa aia sa fii suparat, da?
N-ai facut nimic pentru comunitatea asta si cred ca ar fi mai bine sa te intorci tu la mecanicii tai de cartier, sau la serviceurile in care unii nu iti dau de cap la probleme, iti schimba piese bune si iti umfla factura, iar cand pleci de acolo ori pleci cu alta problema, ori cu aceeasi problema.

Succes la alti mecanici, ca Tudor sigur isi are clientii care pot intelege cum munceste omul.
Regulament forum Matiz-Club.ro
Stickere Matiz-Club.ro
Calendare Matiz-Club.ro

Re: [Bucuresti] Mecanica Daewoo Matiz & Chevrolet Spark

#329
KonstantinGM scrie:
07 Feb 2018, 14:51
Discut intr-o vineri cu dl.Tudor pt o programare cu dl Tudor pt o sambata.Dupa aia revin cu telefon ca nu mai pot ajunge(am o ruda bolnava care depinde de mine).Operatie si alte alea.
Programez ulterior pt alta sambata.Revin cu telefon (ramasese pt ora 2) ca intarzii dar ajung cel tarziu la la 3.Nici vorba.Bun.Ok.Am inteles.
Revin cu telefon marti pt miercuri.La ce ora?La 15-15.30.Dar sunati-ma cu 1 h inainte.Sun cu 1.5h inainte ,imi luasem liber.Pai,veniti la 6 (!!!) ca am pe cineva inainte si am promis omului ! WTF???
Il sun apoi,ii spun ca ramasese pt ora 3,inteleg sa mai astept 1h ca asa am patit si eu mai sus,dar 3h???Si pe cine programase peste mine?Mi-am luat degeaba liber.Pai daca e ,mai bine mergeti in alta parte.Am ramas patrat.Halal mecanic !
Neserios!Amator.Mare maestru,te doare capul !Am fost in multe service-uri si la mecanici de cartier dar mai rau ca aici de departe nu am vazut asa ceva.
Succes mai departe cu ,clientii !


*************************************************
Ultima oară modificat 07 Feb 2018, 20:29 de către Mustang, modificat 1 dată în total.
Motiv: Sa nu exageram totusi.

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori