[Bucuresti] Mecanica Daewoo Matiz & Chevrolet Spark

#1
tudor777tudor scrie:Update to :

Imagine


Uploaded with ImageShack.us
Salut ,

Pentru toti doritorii de (inlocuire distributie) fac urmatoarea precizare:

Nu lucrez cu piese pe stoc, fiecare este liber sa-si aleaga brand-ul functie de buget (pompa apa,antigel,curele)pretul din flayer este fix cel afisat fara alte taxe.

Adica:

Doar curelele si fara pompa apa = 80 ron.
Cu pompa apa = 90 ron.

Se ofera garantie manopera.

O zi excelenta va doresc.
Ultima oară modificat 04 Dec 2012, 10:01 de către T U D O R, modificat de 4 ori în total.
*Mecanica MATIZ & SPARK
*Revizii periodice
*Diagnoza Daewoo fabr. 99-2008
<< Tel : 0721 387 857 - Tudor >>
https://www.facebook.com/MATIserv/

Re: Revizie matiz

#2
O sa am rugamintea la tine sa iti faci si tu un topic in sectiunea Prezentare Masina. Avem cateva reguli ce dorim sa fie respectate. Postul o sa fie mutat la sectiunea Anunturi Diverse. O sa te rog sa postezi si cateva preturi pentru a isi face o idee cel ce citeste anuntul.

Numai bine.

Re: Revizie matiz

#5
Mustang scrie:Te rog sa completezi orasul din care faci parte, in post, folosind functia Modifica. Neraspunzand la aceasta cerinta, ma vad nevoit sa sterg topicul, intrucat vei pune in dificultate multe persoane sa te sune si sa nu fie din aceeasi localitate.


Multumesc mult pentru intelegere si indrumari, greu la inceput... :mrgreen:
*Mecanica MATIZ & SPARK
*Revizii periodice
*Diagnoza Daewoo fabr. 99-2008
<< Tel : 0721 387 857 - Tudor >>
https://www.facebook.com/MATIserv/

Re: Revizie matiz

#6
tudor777tudor scrie:
tudor777tudor scrie:Update to :

Imagine


Uploaded with ImageShack.us
Salut ,

Pentru toti doritorii de (inlocuire distributie) fac urmatoarea precizare:

Nu lucrez cu piese pe stoc, fiecare este liber sa-si aleaga brand-ul functie de buget (pompa apa,antigel,curele)pretul din flayer este fix cel afisat fara alte taxe.

Adica:

Doar curelele si fara pompa apa = 80 ron.
Cu pompa apa = 90 ron.

Se ofera garantie manopera.

O zi excelenta va doresc.
Salut,

Planuiesc sa trec pe la tine saptamana asta, esti disponibil? Merci!
Stiu ca sunt prost dar cand ma uit in jurul meu, prind curaj! :) :D

Re: Revizie matiz la domiciliu - PRETURI DE CRIZA

#7
Il recomand cu incredere pe Dl. Tudor, am efectuat la domiciliu schimb ulei+filtru, inlocuire bujii, curatare iac si cred si camera de carburatie. Ca pret m-a costat mai putin de jumatate fata de cat mi-au cerut la 2 service-uri iar ca profesionalism nota 10 din partea mea. Ne auzim la urmatorul schimb, salut. Masina merge foarte bine dupa aceasta revizie am observat ca dimineata nu mai scade in turatie acum ramane sa vad si cu consumul cum stau deoarece bujiile erau praf aveau cam 3 mm distanta si iacul era negru.

Re: Revizie matiz la domiciliu - PRETURI DE CRIZA

#8
jeleu scrie:Il recomand cu incredere pe Dl. Tudor, am efectuat la domiciliu schimb ulei+filtru, inlocuire bujii, curatare iac si cred si camera de carburatie. Ca pret m-a costat mai putin de jumatate fata de cat mi-au cerut la 2 service-uri iar ca profesionalism nota 10 din partea mea. Ne auzim la urmatorul schimb, salut. Masina merge foarte bine dupa aceasta revizie am observat ca dimineata nu mai scade in turatie acum ramane sa vad si cu consumul cum stau deoarece bujiile erau praf aveau cam 3 mm distanta si iacul era negru.
Salut Dorin,

Ma bucur ca ti-am putut fi de ajutor, da operatia de curatare camera carburatie (admisie) a fost efectuata si aceea ;)

- inaintea clapetei de acceleratie sunt doua gaurele cam cat ar intra un ac in orificiile acelea ... una este pentru admisie combustibil si una pentru admisie aer din cauza calaminei mai mult ca sigur cea de aer a fost infundata si consumul a fost mai mare pentru ca amestecul era bogat. Acum este OK.

-schimb ulei & filtru + supapa PCV
-schimb bujii ( ai vazut cum se verifica electrodul bujiei)
-curatare IAC si reset
-reset ECM

Astept parerea ta despre consum.

O zi excelenta si ne auzim.
*Mecanica MATIZ & SPARK
*Revizii periodice
*Diagnoza Daewoo fabr. 99-2008
<< Tel : 0721 387 857 - Tudor >>
https://www.facebook.com/MATIserv/

Re: Revizie matiz la domiciliu - PRETURI DE CRIZA

#9
Il recomand de asemenea pe Dl Tudor:
- mestereste Matizuri ca sursa de venit suplimentar, dar o face cu pasiune si din pasiune pentru masinile astea.
-cere intr-adevar cam 40-50% din pretul de service.
-si mai ales este un om de incredere.

Eu l-am cautat din simplu fapt ca apucase sa imi dea un sfat f pertinent, acum ceva timp, pe forum, pentru o alta problema.
Din punctul meu de vedere e clar o alternativa f buna la service-uri( si nu ma gandesc neaparat la bani, cat flexibilitate, interes acordat masinii, etc)
Cat despre service-uri, eu personal m-am saturat de ele. Nu stiu cat service autorizat se va mai face in viitor pe Matizuri.Incep sa imbatraneasca si ele, probabil vor sa le vada cat mai repede la rabla, sa nu-si mai bata capul cu ele, asa cum s-a intamplat si cu vechile Dacii :(

Re: Revizie matiz la domiciliu - PRETURI DE CRIZA

#10
Si eu m-am intalnit azi cu Tudor si da, aveti dreptate, sunt foarte multumit! Mi-a schimbat bujiile, o fisa care avea o mufa rupta si mi-a curatat senzorul IAC si valva PCV. Din pacate pentru mine asta nu a rezolvat problema becului Check, dar eram convins ca asa va fi, totusi speram intr-o minune.
In schimb repet, mi-a placut tare mult cum a lucrat si mi-a mai schimbat si ceva in plus (o saiba de la capacul de pe evacuare, care vibra)! Se vede ca e pasionat si il recomand cu caldura!!!
Mersi Tudor, inca o data!
アジアのモーター

Re: Revizie matiz la domiciliu - PRETURI DE CRIZA

#11
iuliancro scrie:Si eu m-am intalnit azi cu Tudor si da, aveti dreptate, sunt foarte multumit! Mi-a schimbat bujiile, o fisa care avea o mufa rupta si mi-a curatat senzorul IAC si valva PCV. Din pacate pentru mine asta nu a rezolvat problema becului Check, dar eram convins ca asa va fi, totusi speram intr-o minune.
In schimb repet, mi-a placut tare mult cum a lucrat si mi-a mai schimbat si ceva in plus (o saiba de la capacul de pe evacuare, care vibra)! Se vede ca e pasionat si il recomand cu caldura!!!
Mersi Tudor, inca o data!

Cu cea mai mare placere si alta data.

O zi buna.
*Mecanica MATIZ & SPARK
*Revizii periodice
*Diagnoza Daewoo fabr. 99-2008
<< Tel : 0721 387 857 - Tudor >>
https://www.facebook.com/MATIserv/

Re: Update : Revizie MATIZ la domiciliu - PRETURI DE CRIZA

#14
tudor777tudor scrie:
tudor777tudor scrie:Salut,

Pentru cei interesati efectuez revizie pentru Mati sub pretul oricarui service:


Imagine


Uploaded with ImageShack.us


Cu deplasare client pentru minim 2 operatii.
Preturile corespund fiecarei operatii in parte si sunt cat se poate de REALE.
*Mecanica MATIZ & SPARK
*Revizii periodice
*Diagnoza Daewoo fabr. 99-2008
<< Tel : 0721 387 857 - Tudor >>
https://www.facebook.com/MATIserv/

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator