Re: Colorare ace bord

#11
Si tot odata sa schimbe si putin coloarea bordului. Dar hai sa nu deviem de la subiect.

Scopul topicului era: cum sa modificam acele pentru a le schimba culoarea. Dupa cum am zis, merge si cu markerul, dar sa fie unul de calitate, care sa permita si trecerea luminii.

Re: Colorare ace bord

#12
Salutare la toti
Am facut si eu niste probe , in joaca cu leduri la ceasuri si se poate sa apara cadranul de o culoare si acul de alta culoare
Eu am incercat cu cadran alb si ac verde , doar culorile astea le-am avut la indemana
Daca ma ajutati sa imi spuneti cum atasez o poza , cu mare placere o atasez sa va faceti o idee
Evident e doar o proba de curiozitate , deci calitatea imaginii nu e suer ok dar la final se ot obtine rezultate excelente
cu ceva truda e adevarat

Re: Colorare ace bord

#16
Intr-adevar arata super dar nu m-am gandit sa fac inca tot bordul..am facut doar niste probe si doar o poza :(
am testat la toate ceasurile , cand voi avea mai mult timp si materialele necesare , voi face un bord cu ace rosii iar cadranele raman toate la o culoare cu inspiratie de moment cum ar fi alb , rosu , galben , verde etc in functie de ce culori de leduri mai gasesc
Multumesc ptr aprecieri
Am facut ceva frumos la un Tico
O sa ma chinui sa atasez poza

Re: Colorare ace bord

#19
am vrut sa pun si la temperatura cu rosu dar s-a ars si de nervi ca nu mai aveam nici led rosu si nici rabdare timp si chef am pus cel albastru
La tico acele si cadranele de la ceasurile de temperatura si de carburant sunt metalice
Asta inseamna munca suplimentara dar si avantajul celor doua culori pe ceasuri si implicit pe acele care isi schimba culoarea in functie de ceea ce indica ceasul respectiv

Re: Colorare ace bord

#22
Salut

nu am desfacut eu insa stiu cum e legat....are un sigiliu care il tine legat de celelalte cabluri care vin acolo. Tai sigiliul apoi tragi de ceasuri inspre tine si iese cablul. Trebuie sa tragi cu atentie pentru ca daca nu esti atent il scoti si din cutie si apoi trebuie neaparat sa ii faci o vizita colegului Tudor pentru remediere...succes!
Respect!...pentru ca imi pasa.

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori

cron