Re: CarPC

#31
Mda, cam aiurea cu lacul, a iesit cam naspa, cam gros, pana mea, il las sa se usuce si vad apoi despre ce e vorba... ca am mai dat odata un strat gros si a facut pelicula dreapta, calumea, fara cute, acum sa vedem cum se usuca... si, e pe baza de diluant, pe alocuri a intrat in contact cu vopseaua, se vedea grundul... am completat cu un fas de vopsea si arata bine, dar sa vedem, ca mi-a facut si niste punctulete ciudate, ies la smirghel :))) :twisted:[/quote]

La prima vedere nu e rau,se vede binisor,as putea spune,DAR,brobonelele alea parca imi scot ochii,deci trebuie sa dispara.
Dupa sedinta foto de maine,ne asteapta o alta etapa de smirgheluit :( ;dar ce sa-i faci,omul din greseli invata.

Re: CarPC

#32
a iesit foarte frumos si se vede ca ati pus suflet ...din pacate lacul este cam ciufut de fel si te intoarce din drum fara sa-ti dai seama.. dar pala la urma rezultatul final conteaza bafta si sunt curios cat timp a durat toara operatiunea
cu respect,
Stefan
Niciodata nu urcam atat de sus ca atunci cand nu stim unde mergem ...
.. stefanuc2009

Re: CarPC

#33
Din pacate lacul a avut "cocoloase" in el,nefiind la prima utilizare.De muncit am muncit cam o saptamana,efectiv,dar cu schimbul de idei si gasirea de solutii ne-a luat ceva mai mult timp.In alta ordine de idei asceasta a fost prima parte a proiectului;a vazut problemele aparute si problemele create de noi si am ajuns la concluzia ca vrem sa iasa cum trebuie din toate punctele de vedere.
Vom posta fotografii cu diversele etape ale lucrarii,iar daca aveti idei nu ezitati sa le expuneti in topic.

Re: CarPC

#42
Si topicul asta e vechi :)) acum 3 zile ne-am apucat DIN NOU de ea :))... resmirgheluit pana i-au iesit scamele din el, intai cu 120, apoi cu 240, apoi cu 300, apoi cu 500, 800, si 1500 normal + apa...

Revopsit in Argintiu metalizat, si asa va ramane... arata de basm :))



Babuine (m0m0).. urmeaza consola de mijloc :))...

Re: CarPC

#43
Bulanu scrie:Si topicul asta e vechi :)) acum 3 zile ne-am apucat DIN NOU de ea :))... resmirgheluit pana i-au iesit scamele din el, intai cu 120, apoi cu 240, apoi cu 300, apoi cu 500, 800, si 1500 normal + apa...

Revopsit in Argintiu metalizat, si asa va ramane... arata de basm :))



Babuine (m0m0).. urmeaza consola de mijloc :))...
ne pui si noua poze? sa ne faci pofta :lol:
i hate the cops ;)

Re: CarPC

#44
Babuine (m0m0).. urmeaza consola de mijloc :))...
Ne ocupam,domnu',ne ocupam;pune si tu niste poze cu noua realizare,nu de alta dar nu e frumos sa lasi oamenii sa astepte:))

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori

cron