Re: Indicator usi deschise

#21
matyZ scrie:eu am indicator de usi deschise "romanesc" in sensul ca ramane lumina din plafon aprinsa daca nu e inchisa bine vreo usa :lol:
mi se pare cea mai eficienta ;)

il vezi si cand e soare puternic afara?
inteleptul invata de la toti, mediocrul din experienta proprie, numai prostul le stie pe toate

Re: Indicator usi deschise

#22
Buna ziua! in vara anului trecut cu ajutorul forumului am reusit sa montez bec in bord pentru usi deschise.acum insa nu mi se mai aprinde nici becul din bord,nici plafoniera cand deschid usile.becum din plafoniera se aprinde cand manual,adica atunci cand ii dau in dreapta de buton.m`am uitat la sigurante...nimic.ma poate ajuta cineva?multumesc anticipat

Re: Indicator usi deschise

#25
Cred ca trebuie sa vezi exact de unde pleaca firul spre plafoniera, acolo se unesc firele de la usi, posibil ca acolo sa nu mai faca contact. In manual apare ca e pe langa tabloul de sigurante din interior. Daca rezolvi problema sa postezi ce a avut.
Imagine

Re: Indicator usi deschise

#27
wol scrie:
matyZ scrie:eu am indicator de usi deschise "romanesc" in sensul ca ramane lumina din plafon aprinsa daca nu e inchisa bine vreo usa :lol:
mi se pare cea mai eficienta ;)

il vezi si cand e soare puternic afara?
da ca am o placuta de aia cu 48 de leduri smd la plafoniera . il vezi pe ala si daca esti mort :lol:
i hate the cops ;)

Re: Indicator usi deschise

#28
problema mea cu martor usi deschise defect va ramane nerezolvata.am incercat sa verific sub bord daca e de acolo,dar ma depaseseste pentru ca sunt multe fire si mi`e frica sa nu stric si altceva p`acolo sau sa fac vreun foc de tabara.oricum,multumesc lui iuliancro si lui Bebe pentru raspunsuri.

Re: Indicator usi deschise

#30
renatex scrie:problema mea cu martor usi deschise defect va ramane nerezolvata.am incercat sa verific sub bord daca e de acolo,dar ma depaseseste pentru ca sunt multe fire si mi`e frica sa nu stric si altceva p`acolo sau sa fac vreun foc de tabara.oricum,multumesc lui iuliancro si lui Bebe pentru raspunsuri.
ai demontat plafoniera? verifica daca iti vine minus pe firul de comanda, e unul dintre cele doua din mufa(unul e +continu si celalat e comnda de la usi), daca iti vine, vrifica contactele intrerupatorului
inteleptul invata de la toti, mediocrul din experienta proprie, numai prostul le stie pe toate

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori

cron