Asigurari: Matiz versus Peugeot

#1
Cum cu totii stim strada Ion Mincu ( cea cu sectia de politie unde merge Udrea...), stim si faptul ca este foarte tranzitata si aglomerata. Pentru mine se pare ca poarta ghinion...ultimul mic accident a fost cind pe aceeasi strada insa in sens invers fata de sensul spre Bd. Ion Mihalache, un "profesionist" cu peste 25 ani de conducere s-a gindit ca daca este paralel cu mine la fff mica distanta si trage de volan ca sa schimbe putin unghiul de plecare, atunci totul e ok. Surpriza....cum fizica si matematica se pare ca l-au ocolit in viata, nu a realizat ca avind roti de diametru mare si tragind de volan, acestea vor lovi masina care este aproape de el....asadar, astazi, un nenica cu un Peugeot de OT s-a gindit el sa frineze brusc pentru a da prioritate la trecere, desi nu era nimeni pe trecere....asa ca l-am luat cu incredere in bara spate....cum nu degeaba i se spune..micul gigant, Silver al meu i-a mesterit o gaura frumoasa in bara, ca sa se invete minte sa ii mai taie elanul.

Rezultatul s-a soldat cu o intelegere amiabila de toata frumusetea.

Intrebare: dat find cele intimplate, la urmatoarea polita RCA va trebui sa platesc mai mult?


Multumesc!
Respect!...pentru ca imi pasa.

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator

cron