Re: Inmatriculari

#11
bogdan scrie:va salut pe toti vreau sa imi iau si eu un matiz din 2004
altul decat cel pe care il am
este innmatriculat in romania cat ma costa sa il trek pe numele meu ?
Citeste postul meu de mai sus. Aduna si tu sumele si o sa vezi cat te costa.

De asemenea, te rog, corecteaza-te singur. Nu mai folosi limbaj de Messenger.

Re: Inmatriculari

#12
Mesaj pentru toti colegi care vor sa isi cumpere masina , de pe data de 1 septembrie intra in vigoare taxa de poluare , cine isi cumpara matiz va plati in jur de 500 euro ,taxa de poluare . :shock: :shock: :shock:

Informatii inmatriculare

#13
Buna . cat mar consta sa imi inmatriculez masina pe numele meu . mar interesa ce taxe trebuie platite si ce acte am nevoie si pe unde ar trebuii sa umblu ca sa o pot inmatricula . cateva delii despre masina anul de fabricatie 2002 , itp pana la sfrasitul anului si ultima inmatriculare este pe 29.05.2007 este prima mea masina sunt si incepator si nu prea stiu ce trebuie sa fac si pe unde sa umblu sunt din Barlad multumesc frumos
Ultima oară modificat 21 Apr 2013, 09:01 de către Mustang, modificat 1 dată în total.
Motiv: Avertisment emis: incalcare regulament, pct. 2.d.

Re: Inmatriculari

#14
-Taxa certificat inmatriculare (talon) la CEC
-Identificare la RAR
-RCA pe numele tau
-Luare in evidenta la circa financiara pt impozit
-Timbru mediu

Cam cu astea trebuie sa te duci la politie pt inmatriculare, daca trebuie ceva in plus nu stiu.

Re: Inmatriculari

#16
Sa;ut ma ajuta si pe mine cineva cum pot afla cu exactitate ce am de facut ca sa aflu cat am de plata timbru de mediu.... trebuie sa fac o transcriere mai complicata...
adica:
masina e inmatriculata pe o firma, firma sa desfiintat, si acum fostul patron al firmei vrea sa inmatriculeze masina pe numele lui si nu stim ce e de facut, ca dupa sa imi fac contract de vanzare cumparare eu pe ea... apropo mentionez ca firma era in inactivitate si nu se putea face factura pe firma, a fost luata in calcul si treaba asta
http://www.marketglory.com/strategygame/robert201400

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori

cron