Re: Retinere certificat de inmatriculare

#21
Am fost astazi la RAR pentru recuperarea certificatului de inmatriculare. Am intrebat unul dintre ingineri ce trebuie sa fac pentru omologarea lupelor, iar raspunsul a fost urmatorul: lupele trebuie sa fie montate intr-un service autorizat RAR sa aiba montat modul de autolevel (farurile se regleaza automat dupa incarcatura masinii) si instalatie de spalat farurile. Daca am toate astea mai stam de vorba si ca ar costa undeva la 200 E taxa pentru omologare si ca mai trebuie sa circul cu cartea masinii asupra mea pentru ca acolo este trecuta la obtiune ( Echipare retrofit cu surse de lumină cu descărcare în gaz).
„Nu căuta răspunsuri imposibile. Mai bine schimbă întrebările.”

Re: Retinere certificat de inmatriculare

#22
S-ai f**t de gabori cu autolevel-ul lor. Sa caute ei la pasat, octavia, megan, clio, fiat chiar si unele modele de bmw autolevel si spalatoare de faruri ca o sa o gaseasca pe ma-sa acolo care misca lupele si spala farurile. Dar ce dreku l-as ca-I da amenda si ii ia talonul lui ala cu matizul ca este mai prost si nu este smecher cu Bmw.

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori

cron