Zello

#1
Salutare baieti!

Foloseste careva dintre voi aplicatia Zello? Eu o folosesc de vreo 4-5 zile si mi se pare destul de interesanta.

Practic aplicatia este una de tipul Walkie-Talkie, disponibila atat pe PC cat si pe Android, Iphone, BlackBerry. Necesita conexiune la internet dar traficul facut este foarte scazut, la fel si consumul bateriei.

Baietii au creat deja un canal 22 unde se dau informatii din trafic, e drept ca sunt undeva la vreo 25 de utilizatori online in medie ceea ce este destul de putin dar daca lumea o sa inceapa sa o foloseasca ar putea chiar sa inlocuiasca statiile CB.

Am putea chiar sa creem un canal MatizClub, privat, unde sa ne putem auzi.

Aplicatia este gratuita si o puteti gasi aici: http://zello.com/

Nu am niciun interes legat de aceasta aplicatie, doar ca mi s-a parut interesanta si am zis sa o impartasesc cu voi. Sper sa nu se considere reclama.

Re: Zello

#2
Mersi mult!
E tare! L-am instalat azi. Ideea e foarte buna, dar cred ca nu se prea stie de el. Se vorbeste cam rar, dar daca intrebi ceva ti se raspunde. Sper sa mai capete ceva publicitate.
アジアのモーター

Re: Zello

#4
Super Trak-X asteptam PM-uri cu parola canalului. Am vorbit cate ceva cu iulian pe aplicatie. Imi pare bine ca sunteti interesati.

Cine vrea sa intre pe canal sa lase aici un mesaj, sa va poata trimite Trak-X parola!

Re: Zello

#5
O sa-i lase fara clienti pe cei care produc CB-uri, cat de curand, daca isi instaleaza aplicatia mai multa lume. E super ideea! Singura chestie e ca nu poti seta butonul de pe firul hands-free-ului ca PPT, ci trebuie sa asignezi unul de pe tastatura telefonului... dar sunt convins ca e in dezvoltare aplicatia si o sa apara update-uri.
アジアのモーター

Re: Zello

#8
Super chestia!
M=am bagat si eu dar nu este nimeni logat.
Moderatorul!!! Unde este moderatorul sa-mi permita accesul in club??? :lol:
Matizel și Albăstrica

Save water. Drink beer!

Re: Zello

#11
Din cauza timpului nu am apucat sa precizez: nu mai exista parola pe canal.

Si daca nu raspund la timp e pentru ca habar nu am sa lucrez cu aplicatia foarte bine. Abia acum invat :D

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator

cron